Північна Корея (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) посилює військову допомогу Росії, відправляючи їй своїх солдатів, ракети, артилерію і боєприпаси. Військовослужбовці КНДР, яких РФ задіяла в бойових діях у Курській області, зазнають великих втрат, але Кремль вимагає ще більше. Чому лідер Північної Кореї Кім Чен Ин шукає співпраці з російським диктатором Володимиром Путіним, розбирався FREEДОМ.
Лише за перші два місяці 2025 року КНДР відправила до Росії щонайменше 3 000 солдатів для участі у війні проти України, повідомляє Yonhap. Вони, вочевидь, мають частково заповнити втрати північнокорейських військ.
“Із приблизно 11 000 північнокорейських солдатів, відправлених до Росії, 4 000 дістали поранення. Судячи з усього, близько 3 000 або більше були додатково відправлені в січні та лютому”, — пише видання.
За інформацією розвідки Південної Кореї, Пхеньян продовжує постачати Москві ракети, боєприпаси та артилерію. Йдеться, зокрема, про значну кількість балістичних ракет малої дальності. З Північної Кореї до Росії також відправили близько двохсот двадцяти одиниць 170-міліметрових самохідних гаубиць і 240-міліметрових ракетних установок.
У Сеулі вважають, що поглиблення військового зближення Північної Кореї та Росії може призвести до того, що Москва передасть Пхеньяну передові військові технології в обмін на розгортання військ. Схоже, що ці побоювання вже виправдовуються.
У лютому 2025 року стало відомо про те, що Північна Корея спільно з Росією налагодила випуск ударних безпілотників, а 27 березня Кім Чен Ин приїхав подивитися на випробування розвідувальних БпЛА і дронів-камікадзе. Диктатор заявив, що їхнє виробництво має стати масовим.
“На випробуваннях було доведено інноваційну продуктивність нового типу стратегічного розвідувального безпілотника, здатного відстежувати та контролювати різні стратегічні цілі та дії військ противника на землі та на морі. І продемонстровано вражаючу здатність дронів-самогубців, які можуть використовуватися для різних тактичних атак”, — повідомляє агентство KCNA.
Залучення до війни Росії проти України солдатів Північної Кореї — це черговий індикатор зниження боєздатності російської армії. Втім, для КНДР — чудова можливість отримати реальний бойовий досвід у сучасній війні, вважає начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“У принципі це принизливий факт для Російської Федерації, для країни з претензіями на світове лідерство. Або, як мінімум, для другої за силою армії світу. Це принизливо. Але реалії такі, що на це їм довелося піти. Для північних корейців тут якраз усе добре, бо вони — основні бенефіціари в цьому процесі. Їхня армія отримує бойовий досвід, якого не було з 50-х років насправді. І їхнє застосування після підготовки в Росії показало, що це просто жах. Тобто вони були не готові ні до чого в нинішніх реаліях”, — сказав він.
За цей час військові з Північної Кореї не тільки отримали реальний бойовий досвід, а й змогли вдосконалити своє озброєння, розповіли в українській розвідці.
“Вони повернуться назад, вони почнуть перенавчати свою армію. Це раз. Друге: вони обкатали тут своє озброєння в найзапекліших боях. І найцікавіший факт, на якому я б хотів зупинитися — це використання північнокорейських балістичних ракет типу КN-23. Ось перше її застосування показало абсолютну відсутність точності попадання. Тобто були відхилення в півтора і більше кілометрів. Російські фахівці попрацювали з їхніми фахівцями на заводах, переробили, модернізували. І тепер ці ракети потрапляють у ціль”, — зазначив Буданов.
У Міноборони України вважають, що зміцнення військового співробітництва КНДР і Росії в різних секторах, включно з технологіями, наукою і промисловістю, матиме серйозні наслідки для безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Наприклад, модернізовані північнокорейські балістичні ракети, якими Росія обстрілює Україну, можуть тепер становити загрозу для безпеки Південної Кореї і Японії.
Крім того, у розвідці Південної Кореї повідомили, що КНДР готується до запуску нового військового супутника. У Сеулі не виключають провокацій з боку Пхеньяна, включно із запуском гіперзвукових і міжконтинентальних балістичних ракет.
Читайте також: РФ сприяє зростанню політичної суб’єктності КНДР у світі, — Ступак