КНДР обстрілює південнокорейські острови з розвідувальною метою — думка

Кім Чен Ин. Фото: gettyimages.com

КНДР (Північна Корея) спостерігає, як військово-політичне керівництво Південної Кореї на раптові артилерійські обстріли прикордонних територій. Таку думку сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Я б відкинув тезу, що це метод тиску Північної Кореї на Південну, бо зрештою якогось важливого питання, вирішення якого КНДР домагається від Південної Кореї, — немає, попри те, що конфлікт зберігається”, — сказав він. 

Експерт зазначив, що, дійсно, з одного боку — це елемент гібридної війни Пхеньяна.

“Ми розуміємо, що артилерійський удар, по суті, по території Південної Кореї — серйозний виклик керівництву Південної Кореї, тому що в південнокорейському суспільстві автоматично наростає паніка і ставиться легітимне запитання: “Наскільки ми захищені?”. З’являється певна спіраль недовіри до уряду”, — пояснює він.

Тому, як каже Божко, у відповідь на дії КНДР — урядом Південної Кореї мають бути зроблені “рішучі кроки у відповідь”.

“З іншого боку, може бути якась розвідувальна гра, тому що так чи інакше, ми вже перебуваємо “в передбаннику” глобального конфлікту в Азії, який може початися як на Тайвані, так і між двома Кореями. Можливо, що КНДР намагається вивчити, як Південна Корея реагуватиме на таку раптову подію, як обстріл однієї з прикордонних територій. Яким чином виглядає ланцюжок передачі інформації, які шестерінки починають крутитися і в якому порядку. Тобто, тут може бути певна прихована компонента, яка базується на тому, що КНДР хочуть вивчити більш детально реакцію тієї сторони”, — підсумував Ярослав Божко.

Читайте також: РФ — Іран — КНДР: чим небезпечна для світової спільноти нова “вісь зла” (ВІДЕО)

Як повідомлялося, вранці 5 січня КНДР випустила понад 200 артилерійських снарядів у води поблизу південнокорейської групи островів Йонпхендо. Востаннє подібна провокація відбувалася 2010 року.

Прямий ефір