Правоохоронні органи в Росії вже не знають, як працювати з новими репресивними законами, тому застосовують ті, до яких вони звикли. Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат правозахисного проєкту “Перший відділ” Євген Смирнов.
“У Росії існує така кількість законів, за які можна притягнути людину до кримінальної відповідальності, що, в принципі, введення нових уже не потрібне. От, наприклад, передавати дані співробітникам Федеральної служби безпеки (ФСБ) від агрегаторів таксі. Один із сервісів таксі, який відмовився передавати таку інформацію ФСБ, його діяльність у Росії блокували. Закон про “іноагентів”… Існує багато законів, які дозволяють притягувати неугодних владі людей до будь-яких видів відповідальності хоч до 3 років позбавлення волі, хоч до 20 років”, — сказав він.
На його думку, російські законодавці зараз намагаються просто продемонструвати державі свою потрібність і корисність, що вони не даремно “проїдають” бюджетні гроші, тому придумують нові закони.
“Багато таких законів не особливо то й застосовуються, тому що у нас, правда, репресивних законів із надлишком. Правоохоронні органи просто не знають, як із цими законами працювати й застосовують ті, що вони вміють. Застосовують закони, які й раніше застосовували, і за якими раніше саджали людей”, — наголосив він.
Читайте також: Репресії проти росіян мають ефект, але жити зі страхом постійно неможливо — думка правозахисника