Кількість країн, які підтримують Україну, збільшується, — Левченко

Олександр Левченко. Скріншот: kanaldim.tv

Країни, які підписали угоди про безпеку з Україною, тим самим визначили алгоритм допомоги та підтримки. Захід розуміє, що Україна стримує російську агресію, яка може поширитися вглиб Європи, тому все більше країн готові підписати відповідні угоди. Про це сьогодні, 14 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“Кожна країна визначає алгоритм, як вона надає військову, фінансову, політичну та дипломатичну допомогу Україні в ці складні часи. Ця допомога потрібна швидко, тому ці угоди підписуються без ратифікації й одразу вступають у дію”, — сказав він.

Подібні угоди вигідні не тільки Україні, але й іншій стороні, зазначив експерт.

“З іншого боку, є гарантія того, що поки Україна тримає свої рубежі, російський агресор не піде далі на Захід. У Москві вважають НАТО своїм супротивником і тому не приховують, що готові до ворожих дій проти Альянсу надалі. У російській пропаганді постійно присутні заклики до продовження наступу на Захід, захоплення Польщі, Німеччини, прохід до Ла-Маншу. Усе це постійно нагнітає атмосферу істерії”, — пояснив він.

На полях саміту НАТО у Вашингтоні Сполучені Штати, ЄС і ще 21 країна підписали Український договір (Ukraine Compact), який гарантує Києву довгострокову підтримку.

“Кількість країн, які вважають за необхідне підтримувати Україну, збільшується. Це продемонстрував і саміт НАТО у Вашингтоні, коли було підписано Український договір. Фактично ті країни, які вже висловили свою підтримку, солідарність і конкретну готовність надати конкретну допомогу, будуть підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії й далі”, — резюмував Левченко.

Читайте також: Що пообіцяли Україні країни-підписанти угоди Ukraine Compact, пояснив Мережко

Прямий ефір