Кількість країн, які підтримують підсумкове комюніке Глобального саміту миру, збільшуватиметься. Про це сьогодні, 16 червня, заявив на пресконференції за підсумками Саміту миру президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
“Не підписання, а приєднання, тому що це важлива різниця. Якщо приєднуються до комюніке, то це говорить, що комюніке відкрите. І навіть країни, які зараз думають щодо приєднання, у них є відповідні консультації вдома. Є інші країни, які представлялися на різних рівнях, вони повинні повернутися. Є різні країни, з різними думками. І ми повинні поважати кожну та кожного, якщо вони не є окупантами. Тому потенційна кількість буде збільшуватися — це зрозуміло. Також є країни, які не змогли бути на вищому рівні, які будуть приєднуватися до комюніке”, — сказав лідер України.
Володимир Зеленський вважає серйозним результатом, що одразу до комюніке приєдналися 80 країн та чотири міжнародні організації.
“Я вважаю, що у нас не потенційна, а реальна проблема у всього світу сьогодні з Російською Федерацією. Не весь світ це ще зрозумів, бо війна у нас. Наші сусіди добре це зрозуміли, бо війна назавтра буде у них. І вся Європа вже абсолютно все зрозуміла, розуміючи, що післязавтра він, товариш Путін, дійде, бо це його ціль. І дуже важливо те, що говорять представники Африканського континенту, Азії тощо — блокування Чорного моря. Не Україна заблокувала — всі визнають. Росія заблокувала, що принесло голод, горе, проблеми на території цих країн, де живуть такі самі люди. Ось найголовніша проблема”, — сказав президент України.
Глава Української держави зазначив, що існують країни, у яких свій погляд на розв’язану Кремлем війну, й це зумовлено низкою причин.
“А те, що у деяких країн є свій погляд на війну в Україні — їм дуже складно, великий вплив, довгий історичний вплив Радянського Союзу на відносини з цими людьми. Правда все одно знайде двері, ви ж знаєте, до будь-кого”, — сказав Володимир Зеленський.
Читайте также: 84 делегації підтримали підсумкове комюніке Саміту миру у Швейцарії — список
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру, у роботі якого взяла участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.