У Росії зростає невдоволення війною. Проти мобілізації майже 70% населення. Такі дані озвучили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України. За їхніми словами, Росія змушена призивати в окупаційну армію щонайменше тисячу осіб щодня, щоб поповнювати втрати на фронті. А останніми тижнями почастішали атаки безпілотників по території Російської Федерації, повідомляє FREEДОМ.
Кількість атак на основні об’єкти критичної та військової інфраструктури, ймовірно, зростатиме. Так вважає начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. За його словами, цивільне населення Росії нарешті бачить реальну картину війни.
“Вони бачать охоплені вогнем нафтобази, зруйновані будівлі заводів і фабрик. Усе це корисно. Війна з Росією може завершитися тільки одним способом: встановленням справедливості — ось як вона закінчиться: з поверненням того, що було втрачено”, — заявив він.
Атаки на режимні об’єкти в Росії останнім часом почастішали. Здебільшого обстрілу піддаються нафтобази та нафтопереробні заводи. Вранці 1 лютого під містом Строїтель у Бєлгородській області збили чотири дрони, заявили в російському оборонному відомстві. Також була атакована Нижньогородська область. Найбільших обстрілів останнім часом зазнали Курська і Московська області.
У Кремлі вирішили скинути відповідальність на самих росіян. Зокрема, хочуть змусити бізнес купувати оборонні засоби захисту.
“Кремль і влада наполягали на тому, що порятунок потопаючих — це справа рук самих потопаючих, і пропонували великому бізнесу самим скидатися і купувати засоби радіоелектронної боротьби, щоб закривати свої великі об’єкти від української безпілотної авіації”, — розповів військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
У Росії заборонили проліт будь-яких авіаоб’єктів над нафтобазами та нафтопереробними заводами. Дозвіл є тільки у військових літаків і високопоставлених осіб. Для перехоплення дронів у Росії в глибокому тилу розгортають підрозділи радіоелектронної боротьби й вночі на північному заході Росії відключають мобільний інтернет. Експерти вважають цей захід безглуздим.
“Ці ж самі російські фахівці говорять про те, що нічого не заважає відправляти ці безпілотники вдень, коли стільникові дані буде знову відновлено і вони працюватимуть у повному обсязі, не вдасться вимкнути повністю лінію стільникових даних від високомобільного інтернету на догоду захисту від літаючих об’єктів”, — підкреслив Ступак.
Міністерство оборони України цього року планує підписати контракти на сотню тисяч безпілотників. Загалом наразі на ринку працює понад двісті українських компаній, які займаються безпілотниками або сервісами та продуктами у сфері дронів. Президент Володимир Зеленський зі свого боку заявляв про намір налагодити логістику і виробництво вітчизняних дронів, що має збільшити кількість безпілотників до мільйона вже цього року.
Читайте також: Україна збільшує радіус дії та покращує бойові можливості при атаках на російські військові об’єкти, — Романенко