Сполучені Штати Америки оголосили про пакет військової допомоги Україні на 250 млн дол. Також у Вашингтоні розглядають варіанти посилення військової підтримки України. Адміністрація президента США Джозефа Байдена розглядає можливість постачання касетних боєприпасів для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), які можуть посилити позиції українських військових, повідомляє FREEДОМ.
Так, новий пакет допомоги від Вашингтона на суму 250 млн дол. включає, зокрема, ракети для ППО, боєприпаси до систем HIMARS, артилерійські снаряди, засоби розмінування, протитанкові комплекси та ракети, а також понад 3 млн набоїв до стрілецької зброї та машини швидкої допомоги.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США і далі допомагатимуть Україні.
“Ми оголошуємо про наступний пакет військової допомоги, щоб допомогти Україні захистити свою територію і свій народ. Цей пакет містить важливе озброєння, яке допоможе Україні на полі бою. Щодня Росія продовжує вести жорстоку загарбницьку війну, внаслідок якої загинуло безліч мирних жителів України, і мільйони людей були змушені залишити свої домівки”, — цитується Блінкен на сайті Держдепартаменту США.
Президент України Володимир Зеленський подякував американському народу, Конгресу та президенту Байдену за надання Україні нового пакета оборонної допомоги.
“Артилерія, ракети, боєприпаси для “Хаймарсів”, обладнання для розмінування — те, чого потребують наші воїни. Свобода потребує захисту, і цей захист міцніє”, — написав глава держави в соцмережі Х (Twitter).
Вашингтон розглядає кілька варіантів посилення західної підтримки України. За даними The Washington Post, йдеться, зокрема, про касетні боєприпаси для РСЗВ. Вони можуть вражати цілі далі, ніж артилерійські версії, які почали постачати минулого місяця.
“Ефективною роботою проти живої сили якраз буде розширення спектра цих касетних боєприпасів. Ми бачимо, що наші західні партнери так само високо оцінюють ефект від їхнього використання і сподіваємось, що цей психологічний аспект і ефект фізичного знищення живої сили ворога, якраз і спонукає наших партнерів надалі постачати нам більше боєприпасів”, — сказав експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.
Частиною цієї концепції стануть винищувачі F-16, які почнуть надходити до України вже за кілька місяців. Водночас, за даними The Washington Post, офіційні особи США також обговорюють із союзниками можливості постачань й інших систем озброєнь, а крім того, і навчання особового складу ЗСУ. До списку передання озброєння Київ хотів би додати системи ATACMS. Однак у Пентагоні поки що відмовляють, посилаючись на їхню недостатню кількість.
“У них багато артилерії. Вони отримали далекобійну артилерію за допомогою керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS), а британці надали інші типи можливостей. Тому вони отримали багато артилерії. Але ATACMS є суперечливою темою. І з багатьох причин вони їх досі не отримали. Питання не закрите. Президент Байден не сказав ні “ні”, ні “так””, — розповів керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
У США також зазначили, що українським Збройним силам протистоять укріплені позиції російських окупантів, які готували протягом багатьох місяців. Також там наголосили, що результатом війни має стати вільна, суверенна і незалежна Україна, яка зберегла свою територію.
Читайте також: Україна має отримувати від ЄС щонайменше 6-7 тис. снарядів на день, — глава Міноборони Естонії
Нагадаємо, на брифінгу представниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що у Міністерстві оборони США сподіваються, що Конгрес схвалить фінансування військової допомоги Україні на 2024 рік.