Керівництво Китаю для послаблення США і західного світу створює другий полюс сили, — Романчук

Ярослав Романчук. Скриншот: uatv.ua

Головний для Китаю ворог, головний опонент — це США. Китайське керівництво робитиме все для того, щоб послабити США, послабити західний світ усіма можливими засобами, зокрема, створюючи другий полюс сили. Таку думку сьогодні, 14 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив головний економіст Офісу простих рішень і результатів Ярослав Романчук.

“Головним у цій осі зла є Китай. Китай — це економіка під 18 трлн дол. Економіка, яка показала, як можна розвиватися, як робити реформи. І, безумовно, те, що ми бачили в Китаї, це не завдяки комуністичному керівництву, яке використовувало моделі держплану, а завдяки тому, що там є окремі зони вільного ринку, які й давали змогу залучати інвестиції, займатися розвитком. І, звісно ж, ця вся справа розвитку була за рахунок широкомасштабної крадіжки технологій на суму близько 300 млрд дол. тільки від США. Китай, безумовно, не використовує дріб’язку, щоб хоч якось там якусь вісь створити, він відчуває себе господарем становища”, — сказав експерт.

За словами економіста, на другому полюсі сили Китай буде головним.

“А навколо бігатимуть умовно та сама Росія тоталітарна, але злиденна, Білорусь, Іран постачатиме нафту. Тобто Китай саме таким себе бачить. Плюс, ясна річ, озброєння, озброєння, озброєння. І Китай тут робить свою політику на ненависті, на протистоянні — ми не демократичні, ми особливі. Захід же за останні 20-30 років, по суті справи, потурав, сприяв створенню такого Китаю, створенню такої нацистської Росії”, — заявив Романчук.

На його думку, Заходу потрібно нарешті струснутися і згадати про свої цінності, про те, як працює справжня демократія, а не займатися тим порядком денним, який займає сьогодні практично все.

“Зелений, гендерний, сталий розвиток. Усе це, на мій погляд, було запущено в західний мейнстрим для того, щоб його послабити. Зауважте, як майстерно рашистські ідеологи, пропагандисти, нафтовики підсадили Німеччину, насамперед, на зелену економіку, на цей порядок денний і, по суті справи, заблокували інвестиції в ПЕК. Це було, власне, Європейським Союзом, як американський уряд теж, потураючи зеленим лобістам, те саме заблокував нафтові проєкти, підвищивши вартість нафти до захмарних висот, давши змогу тій самій Росії отримати у 2022 році профіцит платіжного балансу в 330 млрд дол. Росія сьогодні, у 2022 році закінчила з ВВП у доларах більшим, ніж у 2021 році. Це до питання про те, наскільки сьогодні західний світ може інтегруватися, може запроваджувати ефективні чинні санкції проти Китаю і проти Росії, насамперед проти Росії”, — каже Романчук.

І тут, вважає економіст, найголовніше питання, яке необхідно усвідомити Заходу, — у новій архітектурі протистояння з віссю тоталітарного зла ключовим партнером США і Європи у світі є Україна — вільна, демократична, яка бореться.

“Тому ми ще раз повертаємося до найголовнішої тези — сьогодні найкраще протистояти Китаю — це дати всю необхідну зброю Україні, щоб вона якнайшвидше завершила цю війну перемогою. І потім разом повністю промислове виробництво вивести з Китаю, зробити з України хаб енергетичний Європи і світу, зробити з Європи хаб продовольчий, і тим самим нехай вони там себе, орки, гризуть, смокчуть, що хочуть роблять, а ми працюватимемо в межах цивілізованого західного світу”, — резюмував Ярослав Романчук.

Читайте також: Китаю буде не до війни — ахіллесову п’яту Пекіна, на що Захід може натиснути, назвав економіст

Прямий ефір