Атомна галузь Казахстану сьогодні має лідируючу позицію на урановому ринку. Вона могла бути одним із двигунів економіки держави, але опинилася повністю під Росією і грає на економіку Москви, пояснив сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ казахський політолог Дімаш Альжанов.
Так, керівництво Казахстану не дотримується національних інтересів.
“Росатом” та його дочірні підприємства в Казахстані довгий час займають важливе місце на ринку видобутку урану, адже ці активи значаться на балансі компанії. Ця історія почалася вже понад 15 років тому, коли Казахстан лише починав розвивати цей сектор економіки. “Росатом” усвідомив потенційну загрозу, яку становили інші інвестори. Завдяки тісним зв’язкам із президентом Назарбаєвим “Росатом” зміг увійти на ринок урану і на сьогодні займає домінуюче становище”, — пояснив експерт.
Але якщо атомна галузь РФ потрапить під санкції, вважає речник, ситуація зміниться.
“Верхушка Казахстану сьогодні готова зазнавати економічних збитків заради збереження своєї влади. Також влада країни намагатиметься зберігати близькі відносини з Кремлем”, — упевнений він.
Читайте також: “Задушити режим Путіна”: євродепутат висловився про необхідність санкцій проти “Росатому” та російських алмазів