Казахстан і Киргизстан допомагають РФ обходити санкції — деталі (ВІДЕО)

Прапори Казахстану та Киргизстану. Фото: gov.kz

Не допустити обхід уже чинних санкцій проти Росії — основне завдання 11-го пакету санкцій Європейського Союзу, який напередодні набув чинності. Пакет забороняє транзит через територію федерації більшої кількості товарів і технологій, які можуть використовуватися для потреб окупаційної армії. До санкційного списку внесли також додаткові 87 організацій, які безпосередньо підтримують російський військово-промисловий комплекс. Економічні обмеження спрямована на те, щоб перекрити лазівки, які Росія використовує, щоб отримати необхідні їй товари, повідомляє FREEДОМ.

Росія отримує західну електроніку через Киргизстан і Казахстан. Журналісти-розслідувачі проєкту “Схеми” знайшли докази поставок товарів подвійного призначення через ці країни в Росію. Підсанкційні мікрочипи, телекомунікаційне обладнання та іншу електроніку федерація використовує в ракетах, танках, вертольотах, безпілотниках і радіосистемах, які окупаційна армія застосовує проти України.

“У процесі адаптації Москва отримала можливості з використанням різних схем так званого паралельного імпорту. Саме паралельний імпорт дає змогу державі-агресору продовжувати виробництво технологічних озброєнь насамперед це, звісно, крилаті та балістичні ракети”, — зазначив військовий експерт Валерій Рябих.

Казахстан, Киргизстан та інші країни сприяють Росії в її антисанкційному шахрайстві насамперед заради заробітку. Але можуть бути й інші причини: тиск, з одного боку — Москви, яка має потребу в західних товарах, і, з іншого боку — Пекіна. Китай таким чином виводить свої компанії з-під удару вторинних санкцій, впевнені експерти.

“Тут іде боротьба, дійсно, санкцій і різних схем, які не є хитрими, на жаль. Вони досить прості. Очевидно, що, з одного боку, їх просто реалізувати, а з іншого — досить просто знайти та спробувати їх припинити”, — пояснює виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Припинити паралельний імпорт, який, фактично, є легалізованою контрабандою, покликаний 11-й пакет санкцій Євросоюзу. Зокрема, забороняється транзит через територію Росії багатьох товарів і технологій, які сприяють її військовому і технологічному зміцненню. Крім того, у новому пакеті вперше з’явився механізм впливу на компанії з третіх країн.

“Наші санкції вже завдають серйозної шкоди російській економіці та здатності Кремля фінансувати свою агресію. Цей пакет посилює наш тиск на Росію і військову машину Путіна. Перешкоджаючи обходу санкцій, ми максимізуємо тиск на Росію, позбавляючи її ресурсів, таких необхідних для неї, щоб продовжувати незаконну війну проти України”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепп Боррель.

Важливо розуміти, що ЄС запровадив санкції не проти офіційного Тегерана або, наприклад, Пекіна, Астани і Бішкека, а проти підприємств із третіх країн, які допомагають Росії обходити торговельні обмеження. Водночас накласти санкції на самі держави Євросоюз може, але, аналітики припускають, що в найближчому майбутньому цього не станеться.

Читайте також: 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії — серйозний: оцінка Шамшура

Нагадаємо, посли ЄС погодили 11-й пакет санкцій проти Росії. Пакет містить заходи, спрямовані на протидію обходу санкцій та індивідуальні обмеження.

Прямий ефір