Катування в Росії — це норма та давня традиція: правозахисники фіксують дедалі більше випадків (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Катування, зґвалтування, викрадення та вбивства мирного населення, депортація та кіднепінг. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну поліція зафіксувала близько 47 тисяч воєнних злочинів, скоєних армією Російської Федерації, інформує FREEДОМ.

У самій Росії знущання з людей — норма. У російській армії насильство — давня традиція. Як і у пенітенціарній системі. Правозахисники фіксують нові випадки застосування тортур до затриманих і ув’язнених.

Про жорстокість та мародерство російських солдатів розповідають мешканці Бучі, Ізюма та інших українських населених пунктів, які були під окупацією Росії.

Особливу жорстокість російські солдати виявляють по відношенню до українських військовослужбовців. Журналісти The Washington Post поспілкувалися з українськими військовими, які повернулися із російського полону 6 грудня. Люди розповідають, що їх били струмом, душили, підвішували на кайданках.

У неопалювальному гаражі на окупованій частині Донецької області утримують товариші по службі 32-річного мічмана з Владивостока Олександра Андрєєва. З нього вибивають зізнання у злочині, каже дружина Андрєєва.

Остання жорстокість російської армії в Україні — не аномалія. Адже тортури, знущання, моральне приниження — це норма в Російській Федерації стосовно своїх громадян.

Тіктокер Некоглай (Микола Лебедєв), якого депортували з Росії через пародії на відео з російським військовим, зазнав тортур силовиків. Він розповів, що його били, роздягали, а також намагалися зґвалтувати. Фізичне насильство — один із найпоширеніших методів впливу російських силовиків. В Іркутській області до суду дійшли справи про масові зґвалтування ув’язнених ангарської колонії № 15.

“У зв’язку з тим, що громадянське суспільство в Росії зараз задавлене репресіями, у правозахисних організацій зовсім немає можливостей проводити навіть якийсь мінімальний контроль за держорганами, то, звичайно, випадків тортур досить багато. Вони були завжди в Російській Федерації, колись вдавалося їх взяти під контроль, у місцях позбавлення волі, в поліції, і навіть намагалися реформу поліції зробити, армії”, — заявив директор правозахисної групи “Гражданин. Армия. Право” Сергій Кривенко.

Сьогодні із беззаконням у російській армії стикається чи не кожен другий, розповідає правозахисник.

Не хочеш іти воювати — готуйся до тортур. У виправній колонії № 4 Калузької області із ув’язненими, які чинили опір вербуванню на війну проти України, оперативники вирішили провести “виховну роботу”. Після побиття чоловіків змушували сказати, що вони “заперечують злодійські традиції”.

Об’єктом для знущань у Росії може стати кожен. Водночас довести справу до суду та покарати винних практично неможливо, кажуть правозахисники.

Прямий ефір