Російські окупанти посилюють фільтраційні заходи у Луганській області. За інформацією українського підпілля, російські війська перевіряють документи у місцевого населення та обшукують будинки, пише Центр національного спротиву.
Загарбники бояться не лише роботи українських розвідувальних груп, а й розуміють, що більшість місцевих жителів тимчасово окупованих територій продовжують передавати інформацію про особовий склад та техніку противника ЗСУ.
У перехопленнях телефонних розмов російських окупантів росіяни масово скаржаться на масштабні втрати. Велику кількість ліквідованих загарбників підтверджують і в Генеральному штабі ЗСУ — за часи повномасштабної війни Росія втратила близько 310 тисяч військовослужбовців. Москва як може поповнює резерви, але на відкриту хвилю мобілізації поки що не наважується.
“Росія на сьогоднішній день не має можливості створювати масові угруповання, тобто закликати одночасно по 100, 200, 300 тисяч осіб. Вони подивилися, наскільки небезпечним з погляду внутрішньої політичної ситуації був процес мобілізації минулої осені. Тому вони пішли шляхом обережного, дозованого накопичення своїх ресурсів. І попри колосальні втрати, які зазнає противник, вони поки що, я повторюю, поки що, мають можливість частково нарощувати своє угруповання військ, але якість страждає і страждає дуже сильно”, — каже військовий експерт Сергій Грабський.
У спробах відтягнути чергову хвилю мобілізації у Кремлі вирішили закликати мігрантів, ув’язнених та мешканців тимчасово окупованих українських територій. За населеними пунктами, захопленими росіянами ще у 2014, ковзанка призову пройшлася з такою силою, що сьогодні мобілізують там навіть студентів. А дітей зі шкільної лави готують до відправлення на фронт. Прихована мобілізація до лав російської армії розпочалася і на окупованих територіях півдня України.
“Росіяни продовжують маскувати міжнародний злочин під “добровольчу ініціативу”. Для початку противник створює систему, коли життя без отримання російського паспорта майже неможливе, адже тоді не можна отримувати послуги, допомогу чи навіть працювати. Після того як росіяни перестали формувати “військкомати” на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, чоловікам призовного віку, після їх вирішення отримати червону макулатуру, одразу видають повістку. Вже у так званому військкоматі їм пропонують укласти контракт із РФ, а резервістів мобілізують одразу”, — з повідомлення на сайті Центру національного спротиву.
Терикони зі сміття та полчища тарганів та щурів на вулицях міст Донбасу. Це також наслідки повальної російської мобілізації. Окупаційна влада Донецької та Луганської областей регулярно рапортує про нібито успіхи у вирішенні сміттєвої кризи та прибуття чергової партії сміттєзбиральних машин. Але справа, мабуть, не в наявності техніки. У комунальних службах просто нема кому працювати. Частина чоловіків — на фронті чи вже загинули, інші — відсиджуються вдома та не йдуть працювати на підприємства, які не дають співробітникам броню від призову.
“Зі штатної чисельності 265 у нас фактично 156 осіб. З водіїв, яких має бути 70, у нас 28. Вантажників має бути 85, їх 37. Тому гострого дефіциту відчуваємо”, — зазначила Юлія Колесникова, начальник комерційної служби компанії “Громада” в ефірі російського пропагандистського телеканалу.
Відсутність опалення та гарячої води, холодна – офіційно, за графіком, а на ділі – як пощастить, низки людей з баклажками на вулицях у будь-яку погоду; катастрофічна ситуація у медицині. Російські загарбники продовжують посилювати гуманітарну кризу на окупованих українських теренах. І це напередодні зими.
“Підбілити, підфарбувати фасад, зняти гарний сюжет про те, що щось робиться… Насправді виходячи з того, що нам показують і надсилають маріупольці: річки російських фекалій, іржаві труби, які ніхто не змінює, відсутність опалення більш ніж 70% багатоповерхових будинків і навряд чи воно з’явиться. Але, звісно, для внутрішнього споживача росіяни таку картинку не покажуть”, — каже депутат міської ради Маріуполя Дмитро Забавін.
Виправити гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях України може лише їхнє звільнення від російських окупантів. Адже ті за майже 10 років війни вже показали, начебто “захищають” населення Донбасу.