Найближчим часом наступ російських військ на Часів Яр Донецької області набиратиме обертів. Окупанти не зможуть захопити місто до 9 травня, як того хоче російське військове командування, але продовжуватимуть тиск. Найбільша проблема при обороні Часового Яру полягає в тому, що армія РФ має значну перевагу в повітрі. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, для російських військових дуже важливо зараз захопити в районі Часового Яру Богданівку, Іванівське, Кліщіївку та Андріївку.
“Це і є ті умови для них, щоб максимально ефективно почати наступальну кампанію вже в другій половині 2024 року. Я не виключаю, що до цього моменту вони намагатимуться каталізувати штурми Часового Яру зі східного боку, тобто у них через Хромове є можливість проведення штурмових дій по саме східному сектору і зі спробою зачепитися за околиці Часового Яру саме на сході”, — висловив думку Коваленко.
Він звернув увагу, що на сьогодні всі спроби армії РФ на цій ділянці фронту були безрезультатними.
“Вони витрачають певні ресурси в цих постійних хвилях, щоб виконати наказ про 9 травня. Потім, після 9 травня, буде вже зовсім інший формат ведення бойових дій. Каталізація може бути зумовлена тим, що російські окупанти передислоковуватимуть частково свої підрозділи саме під Часів Яр, як це було під Авдіївкою, куди було відправлено найбільш боєздатні бригади 2-ї та 41-ї загальновійськових армій зі складу групи військ “Центр”. Аналогічно буде і під Часовим Яром. Тобто каталізація бойових дій буде на другу половину 2024 року”, — упевнений військово-політичний оглядач.
Коваленко також розповів про сильні та слабкі сторони в обороні Часового Яру.
“Головний плюс його це, звичайно ж, — висоти. Але ці висоти обумовлені тим, що артилерія може мати панівний фактор за наявності відповідного пропорційного боєкомплекту. Немає боєкомплекту — сенс тоді в артилерії? А мінус загалом усієї ситуації полягає в тому, що по Часовому Яру так і не вирішено питання з протиповітряною обороною. Російські окупанти мають можливість завдавати регулярні системні удари корегованими авіаційними бомбами, використовуючи свою тактичну фронтову авіацію, а також навіть переходячи на застосування штурмовиків Су-25, що взагалі є найвищою мірою нахабством, бо вони діють у ближній зоні, перебуваючи у зоні ризику ураження малого радіуса дії та середнього радіуса дії комплексами ППО. Тобто вони в собі впевнені, що цього ураження не буде. Навіть використання у форматі кабрування Су-25, це, м’яко кажучи, нахабство надзвичайне. Але воно, на жаль, говорить про проблематику ППО і в районі Часового Яру”, — пояснив він.
Читайте також: Літній наступ російської армії: напрямки назвав експерт
Нагадаємо, 16 квітня в районі Часового Яру армія РФ провела 12 штурмів, успіху російські окупанти не мали.