Касетні боєприпаси — загроза для післявоєнного періоду, але набагато страшніше для України програти цю війну, — Піонтковський

Касетний боєприпас. Фото: dw.com

У рамках чергового пакета військової допомоги Сполучені Штати Америки вперше передадуть Україні касетні боєприпаси подвійного призначення. Російська Федерація на території України застосовує такий вид зброї, не дбаючи про те, що мінує територію нерозірваними частинами. Про це сьогодні, 11 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський політичний діяч Андрій Піонтковський.

“Росія з першого дня застосовує ці касетні боєголовки. Від російських касетних бомб 35% залишається не підірваними. Сьогодні вони закидали цими боєголовками половину території України. Боєголовки, які надані США Україні, у них відсоток не розриву 2%. Так, це загроза після війни, але набагато страшніше для України зараз програти цю війну, будучи атаковані набагато страшнішими касетними боєголовками Росії”, — зазначив він.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак негативно висловився про рішення США передати Україні касетні боєприпаси. Піонтковський упевнений, що це формальність, оскільки Великобританія підписала Конвенцію щодо касетних боєприпасів у 2008 році й Сунак не міг вчинити інакше.

“Ріші Сунак виконав формальну місію, заявив про свою незгоду з наданням Україні касетних боєголовок. Він був зобов’язаний це зробити, тому що Британія підписалася під договором про заборону цієї зброї. Але, по суті, він підтримав це рішення, розуміючи його логіку”, — пояснив він.

Експерт вважає абсолютним лицемірством усі заяви правозахисників, які виступають проти надання такого виду зброї Україні.

“Тому всі виступи правозахисників проти — це абсолютне лицемірство”, — резюмував він.

Читайте також: США постачатимуть в Україну касетні боєприпаси: про те, як ухвалювали рішення, розповіла Калан

Прямий ефір