Картини на уламках російських снарядів і допомога ЗСУ — виставка Вадима Міткова триває у Запоріжжі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Пейзажі та портрети на уламках російських снарядів. Такі роботи створює запорізький художник Вадим Мітков. Ці картини — символ невідворотної перемоги життя над небуттям, стверджує автор. Протягом пів року він збирав так звані “полотна”, щоб вони стали основами його робіт. Виставка картин Міткова відкрилася в Запоріжжі, інформує FREEДОМ

Вадим Мітков створює підводний пейзаж. Замість полотна — тубус від російського гранатомета. У його колекції: портрети, пейзажі, батальні сцени — усі зображені на уламках російських снарядів. Сюжети залежать від форми уламка. 

“Образ уламка диктує те зображення, яке там буде написано. Найчастіше, навіть коли ще немає в голові, що тут буде намальовано, я просто беру пензлик, вмочую в першу-ліпшу фарбу, починаю розфарбовувати цей уламок, і тут уже щось вимальовується”, — каже художник.

Писати картини на уламках боєприпасів Вадим Мітков почав пів року тому. Смертоносні уламки металу він перетворює на витвори мистецтва. Нині у Вадима — близько сотні таких робіт. Ідею підказали знайомі волонтери, коли привезли залишки російських снарядів із прифронтової зони. 

Починав малювати на дрібних уламках, потім під час інтенсивних бойових дій на передовій, у нього почали з’являтися уламки більші, кожен підказує сюжет майбутньої картини. Наприклад, на уламку снаряда від установки “Ураган” Вадим побачив оскал акули.

“Вона за формою так нагадує мені чомусь акулу, форма акули, така зловісна, кровожерлива — асоціація така була. І таким антиподом ось цієї кровожерливої акули, наприклад, стало тут обличчя дівчини”, — розповідає він. 

Вадим Митков каже, що до повномасштабного вторгнення захоплювався настінним живописом, використовував будівельні акрилові фарби. Цей досвід виявився корисним під час розписування осколків.

“Будівельні фарби стали в пригоді й ця техніка — живопису будівельними акриловими фарбами, ця навичка стала в пригоді при живописі на металі”, — зауважує він.

Мирні пейзажі та портрети поглинають негативну енергетику смертельної зброї, вважає Вадим. З ним згодні й відвідувачі виставки.

“Поєднання природи, торжества життя і гільзи… Тобто те, що говорить про війну і те, що говорить про торжество життя… Про те, що життя все-таки вічне”, — ділиться враженнями про картини місцева мешканка Світлана Шацьких.

Усі свої картини на осколках Вадим передає для благодійних аукціонів. Виручені кошти йдуть на допомогу українським військовим, тому розлучатися з роботами не шкода, запевняє художник. 

“Абсолютно не шкода, знаючи, що вони є, що вони когось будуть радувати, вони комусь принесуть користь. Це мені буде більше гріти душу, ніж якби вони в мене вдома стояли, наприклад”, — каже Вадим.

Читайте також: Мистецтво крізь призму війни: як художник Петро Бевза бачить перемогу (ВІДЕО)

Прямий ефір