Керченський (Кримський) міст — це зайва конструкція, як уже неодноразово було заявлено українськими офіційними особами. І задимлення в районі мосту, що сталося напередодні, — зайвий раз свідчить про це. Коли переправу буде повністю зруйновано, російська армія зможе робити поставки через сухопутний коридор, але це суттєво обмежить їхні можливості. Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 серпня.
“Карфаген має бути зруйнований. І Керченський міст — це зайва конструкція, як уже неодноразово було сказано офіційними особами. І задимлення в районі мосту зайвий раз говорить про це. Що буде, коли міст зруйнують? Російська армія, яка намагається захищатися в Запорізькій області, буде підвішена на так званому сухопутному коридорі, який проходить уздовж узбережжя Азовського моря, що ми намагаємося перерізати”, — зазначив Попович.
У міру того, як наближається фронт до узбережжя Азовського моря, цей сухопутний коридор дедалі частіше й щільніше піддаватиметься обстрілам і вогневому впливу з усіх видів зброї, вважає оглядач.
“Що більше він зазнаватиме вогневого впливу, то важче туди буде що-небудь транспортувати”, — уточнив Попович.
Якщо Кримським мостом повністю перервати сполучення, то вочевидь, російська сторона також спробує налагодити поромну переправу за допомогою кораблів, плавзасобів через Керченську протоку, зазначив гість ефіру.
“Зрозуміло, що пропускна спроможність цієї поромної переправи буде істотно нижчою, ніж міг би забезпечити Кримський міст. Уже погіршення логістики. І постійний вогневий вплив так званого сухопутного коридору — це ще одне ускладнення логістики. Тобто все це тільки лише веде до зростання проблем того російського угруповання, яке зараз намагається боротися в Запорізькій області”, — сказав експерт.
Він також нагадав про те, як рік тому українські війська розпочали звільнення правобережжя в Херсонській області.
“Там було кілька мостів через Антонівський міст, Дар’ївський міст, залізничний, переправа через греблю Каховської ГЕС. Вони зазнавали постійних обстрілів, вогневого впливу, що суттєво погіршило логістику і в підсумку змусило російські війська до “жесту доброї волі” та відходу з Херсона. Ось і тут, тільки в набагато більших масштабах, ми намагаємося повторити цей сценарій, впливаючи на Кримський міст, на Чонгарський мостовий перехід, який уже неодноразово зазнавав ракетних атак, і намагаючись перерізати так званий сухопутний коридор до окупованого Криму”, — наголосив оглядач.
Попович також зауважив: Кримський міст, переправи через перешийок мають одну пропускну здатність, а коли наводиться понтонна переправа, то це вже зовсім інша пропускна здатність.
“Російські окупаційні війська, які тримають оборону Запорізької області, потребують паливно-мастильних матеріалів, боєприпасів, евакуації поранених. Перекидання підкріплення через Запорізьку область і Чонгар, Генічеськ — це найкоротший шлях. Тобто виходить, що потрібно буде гнати все через понтонну переправу, через Армянськ, Красноперекопськ. А це вже інша історія. Вкрай важко воювати, якщо своєчасно не підвозять боєприпаси”, — резюмував експерт.
Читайте також: “Є точки переходу, плацдарм розширюватиметься”: ситуацію на лівому березі Дніпра на Херсонщині прокоментував оглядач
Раніше військовий експерт Валерій Рябих сказав, що в разі руйнування або значного пошкодження Кримського (Керченського) мосту російські окупанти втратять можливість забезпечувати армію на території Запорізької та Херсонської областей. Російське угруповання, яке зосереджене в Криму, опиниться в пастці, оскільки відступати не буде куди.