Канада виділила 56 млн дол. на німецьку ініціативу допомоги Україні — Захід не припиняє підтримку Києва: деталі (ВІДЕО)

Після того, як у США схвалили виділення Україні нового пакету допомоги майже на 61 млрд доларів, активізувалися й інші союзники. Вони оголошують про нові поставки військової допомоги, передає FREEДOM.

Західні союзники Києва шукають додаткові системи ППО для посилення захисту українського неба. Щоб прискорити процес пошуку та передачі необхідного обладнання, Канада виділила 56 млн дол. на підтримку німецької ініціативи.

“Ця ініціатива об’єднує гроші та ресурси міжнародного співтовариства, щоб швидко знайти та доставити системи ППО та ракети для України. Ці інвестиції допоможуть Україні захиститися від жорстоких атак, які руйнують лікарні, електростанції та житлові будинки, і вбивають тисячі невинних українців”, — заявив міністр оборони Канади Білл Блер.

“Цим внеском Канада чітко демонструє свою рішучу прихильність міжнародному порядку, заснованому на правилах і цінностях, якими ми також керуємося в трансатлантичному альянсі. Це допоможе нам закупити і передати повітряні системи, як-от ракети IRIS-T, які мають бути поставлені найближчими тижнями”, — заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Посилюють протиповітряну оборону України і Сполучені Штати. У межах нового пакету військової допомоги в обсязі 400 млн доларів Київ отримає додаткові снаряди для систем Patriot і NASAMS. Також українській армії нададуть артилерійські боєприпаси, Javelin, бойові машини піхоти Bradley, стрілецьку зброю та багато іншого.

“Багато критиків американської допомоги Україні, схоже, не розуміють, що більша частина грошей насправді витрачається в Сполучених Штатах, причому дуже часто на вдосконалене обладнання для наших власних збройних сил. Наприклад, частина допомоги Україні витрачається на те, щоб новітнє обладнання “активної оборони” Iron Fist надходило на озброєння армії США набагато швидше, ніж воно надійшло б в інші країни”, — з публікації The Telegraph.

На практиці в більшості випадків Пентагон передає українській армії зброю зі своїх складів, натомість отримуючи фінансування з бюджету на придбання озброєнь нового покоління.

“В Україну ніхто грошей не посилає. Це все російська пропаганда говорить, що нам якісь гроші дають, якась корупція. Якщо і є корупція, то вона може бути в США, якщо десь гроші крадуться. Тому що гроші обертаються всередині США. Гроші виділяються з бюджету і, відповідно, далі вони йдуть на виробництво нової військової техніки”, — зазначив директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Озброєння, постачання якого почалося після 24 квітня 2024 року, виділяється в межах підписаного президентом США Джо Байденом закону про допомогу Києву на суму майже 61 млрд доларів. Поставки були заплановані на рік, проте закон було затверджено із запізненням на чотири місяці, і фактична допомога почалася тільки на п’ятому. За словами радника з комунікацій у сфері національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, потік американської допомоги дасть змогу Україні протистояти російським атакам впродовж 2024 року. Утім, експерти вважають, що обсяг військових поставок може бути достатнім не тільки для оборони.

“Багато хто каже: “Нам вистачить тільки на оборону”. У мене інша думка, ті ж самі ATACMS — це не оборонне озброєння. Мабуть, українське командування має свої плани на 2024 рік, і не тільки оборонні. Оскільки для оборони не потрібні ATACMS або інші далекі ракетні системи, які призначені для знищення в оперативній глибині військової інфраструктури супротивника: починаючи з командних пунктів, аеродромів, місць базування флоту, складів із боєприпасами і так далі”, — прокоментував Михайло Самусь.

Посилену підтримку Київ також отримає і від Євросоюзу. Як заявив президент Франції Еммануель Макрон, Захід має більше допомагати Україні. Тому вже найближчими тижнями планується відправка більшої кількості техніки.

Читайте також: Пентагон перевертає небо і землю, щоб відправити озброєння в Україну якомога швидше, — Кірбі

Прямий ефір