Це скоординована підривна політика з боку Росії, — Мережко прокоментував блокаду українського кордону

Олександр Мережко. Фото: rbc.ua

Російська Федерація використовує будь-які можливості для послаблення України, і протести перевізників на кордонах — не виключення. Таку думку сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. 

“Росія намагається використовувати всі можливості, намагається скористатися своєю агентурою в різних державах. І те, що відбувається на кордонах, цим користується країна-агресор і, найімовірніше, йдеться про координовану підривну політику з боку Москви”, — сказав він.

За його словами, під час протидії проблемам, які продовжують виникати на кордонах, вирішити їх із Варшавою буде простіше, ніж з іншими країнами.

“Польща — наш друг і союзник. Питання тільки в тому, щоб реалізувати норми права на її території, в тому числі — рішення Євросоюзу. Ситуація на кордоні залежить від внутрішньополітичної боротьби у Варшаві, і нас цікавить, щоб у Польщі було обрано стабільний уряд. Оскільки щойно він з’явиться — проблему буде вирішено в дуже короткий термін”, — вважає Мережко. 

Голова комітету ВРУ зазначив, що в інших країнах ситуація може бути дещо складнішою, зокрема в Угорщині та Словаччині. 

“Але з цими державами необхідно працювати, і як на двосторонній основі, так і використовуючи такі механізми, як Європейський Союз і НАТО, для того, щоби ті проросійські сили, які там є, щоби вони не піднімали голову і, врешті-решт, не заважали Україні”, — підсумував Олександр Мережко.

Читайте також: Влада Польщі домагатиметься повернення дозволів для українських перевізників — заява

Нагадаємо, від 6 листопада триває протест польських перевізників, які блокують рух вантажного транспорту на польсько-українському кордоні. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах: “Дорогуськ — Ягодин”, “Корчова — Краковець” і “Гребенне — Рава-Руська”. Протестувальники пропускають лише одну вантажівку на годину, виняток — фури з гуманітарною допомогою та військовою технікою, які пропускають без перебоїв. Як наслідок на кордоні утворилися величезні затори.

Польські блокувальники висунули шість вимог:

  • повернення дозволів для українських перевізників;
  • посилення вимог перевезень у межах ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
  • заборона реєстрації в Польщі компаній із капіталом з-за меж ЄС;
  • отримання доступу до української системи “Шлях”;
  • окремі черги для машин з ЄС у системі “єЧерга”;
  • виділення окремих черг для порожніх авто.
Прямий ефір