Захід продовжує роботу над новими пакетами санкцій проти РФ. Сфера охоплених ними галузей економіки країни-агресора розширюватиметься. Також було введено низку санкцій проти Білорусі. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
“Безумовно, і Європейський Союз, і країни колективного Заходу нинішнім рівнем санкцій не обмежаться, буде продовження санкцій. Американці про це вже заявили цілком чітко. Розробляються відповідні нові санкції проти Росії і з боку Європейського Союзу”, — сказав він.
Пашков нагадав, що 11-й пакет санкцій був присвячений припиненню можливого обходу санкційної політики Заходу.
“Я думаю, що він розвиватиметься і надалі посилюватиметься в цьому напрямку. Тому санкційна політика різноманітна і дуже різнорівнева. Йдеться про найрізноманітніші рівні санкцій, починаючи від персональних санкцій, закінчуючи сферами, пов’язаними, зокрема ВПК. Це: енергоносії, торгівля, високі технології та інше, інше. Ця сфера вдосконалюватиметься, надалі розширюватиметься”, — каже експерт.
Він зазначив, що варто враховувати, що ці санкції мають кумулятивний накопичувальний ефект. Тому їхні результати проявлятимуться згодом більш суттєво.
“Плюс до всього згадаймо про замороження близько 300 млрд дол. російських активів на Заході. І на сьогодні про фінансово-юридичний бік цього питання точаться серйозні дискусії в Європейському Союзі, зокрема і з американцями. Це питання теж розв’язуватиметься”, — додав Пашков.
За словами експерта, позиція офіційного Будапешта має унікальний характер у Європейському Союзі, і Євросоюз ухвалив уже низку інструментів для обмеження і можливого блокування впливу Угорщини в ЄС. Це з одного боку.
“З іншого боку, як санкції згадаймо ще й такий дуже важливий фактор — визнання Росії державою-терористом. Низка парламентів держав Європи ухвалили таку резолюцію. Йде тотальна політико-дипломатична ізоляція Росії, і це теж своєрідний вид санкцій, і він вельми болючий і вельми відчутний для Росії, зокрема, якщо ми говоримо про санкції”, — резюмував Михайло Пашков.
Читайте також: З підключенням “Россельхозбанка” до SWIFT Росія отримає додаткові гроші на війну, — Марчук про неприпустимість пом’якшення санкцій
Нагадаємо, Європейський Союз влітку ухвалив 11-й санкційний пакет проти РФ, 10-й пакет було ухвалено в річницю широкомасштабної збройної агресії — у лютому 2023 року. Як розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, обидва пакети були спрямовані не на розширення нових санкційних напрямків, а на посилення ухвалених раніше. Разом із цим за кожен пакет мають проголосувати всі члени Євросоюзу.