Ізраїльська модель підтримки для України з боку США була б ефективною — думка дипломата

Олександр Левченко. Фото: nfoto.work

У США вистачить сил та засобів допомагати одночасно Україні та Ізраїлю. Таку думку сьогодні, 18 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“По-моєму, американці вже заявили, що у них сил вистачить. Це перша світова економіка з великим військовим потенціалом. Ну, і ми можемо сказати, що Україна отримує серйозну американську допомогу, хоча ми розуміємо, що вона ще була далеко не достатньою”, — сказав він.

Дипломат також нагадав, що США гарантують територіальну цілісність Ізраїлю, у цих країн давні стратегічні партнерські відносини. Тому у зв’язку із загостренням ситуації й військовим нападом ХАМАСу США оперативно відреагували та готові додатково допомогти Ізраїлю.

“І тому очевидно, що озброєнь у США поки що достатньо, і ця допомога буде продовжуватися, тому що вони не можуть залишити Ізраїль сам на сам із загостренням ситуації та втручанням туди Ірану. Ми бачимо активні дії Росії, які стоять за спиною ХАМАСу, які фактично в певному сенсі й координували підготовку терористів, проведення спеціальних операцій. За Іраном стоять його союзники на Близькому Сході. Але Росія — гравець сам по собі, який давно відіграє на Близькому Сході певну роль”, — сказав Левченко.

Він зазначив, що допомога Україні сьогодні використовується ефективно, і в США це вже оцінили.

Левченко також висловив думку про те, що ізраїльська модель підтримки для України з боку США була б ефективною до вступу в НАТО.

“Після перших днів нападу ХАМАСу деякі фахівці стали говорити про те, що, можливо, цей союз не так вже й активно діє, але ні. США прибули з двома авіаносцями, прибув Блінкен, прибув міністр оборони відразу ж, оперативно, обговорення в Конгресі, виділення додаткової допомоги. Тому ізраїльська модель безпеки для України в контексті відносин зі США мені бачиться дуже ефективною. Якщо США будуть так діяти щодо України, це була б дуже вдала формула співпраці й безпеки України від можливого в майбутньому нападу Російської Федерації”, — сказав дипломат.

Читайте також: Гарантії безпеки для України: чого очікувати від “ізраїльської” моделі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден в інтерв’ю CNN заявив, що до вступу в НАТО Україна може отримати гарантії безпеки за прикладом тих, які отримує Ізраїль. 

Це багатостороння система гарантій на перехідний період до бажаного вступу України до НАТО після закінчення війни. Йдеться про зброю, гроші, військову допомогу та навчання. Це має дозволити Києву захистити себе без прямого втручання країн-гарантів.

Прямий ефір