Під час президентства Дональда Трампа Ізраїль залишиться союзником Сполучених Штатів і точкою проєкції їхньої сили на Близькому Сході. Таку думку сьогодні, 12 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.
“Мені здається, що Трамп буде досить послідовним щодо Ізраїлю. Тобто він не змінює кардинально геополітичні вектори Сполучених Штатів, він просто, найімовірніше, експериментує з підходами до вирішення тих чи інших завдань. До того ж, частиною його виборчої кампанії була проізраїльська, антипалестинська та антиіранська риторика. Така ж риторика була і в його попередній термін”, — зазначив він.
Політолог наголосив, що риторика Дональда Трампа навряд чи зміниться. Крім цього, за його словами, у новообраного президента США і прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу зберігаються “дуже непогані особисті стосунки”.
“Насправді для Дональда Трампа особисті стосунки є ключовим фактором. Очевидно, що він не бачить Іран як потенційного союзника Сполучених Штатів Америки, і мало кому з представників арабських країн він може довіряти. Тому на Близькому Сході Ізраїль, у принципі, залишається безальтернативним союзником для Сполучених Штатів і точкою проєкції сили США в регіоні”, — вважає Максим Несвітайлов.
Читайте також: Позиція Трампа щодо загрози Ірану для Ізраїлю: чого очікувати (ВІДЕО)
Нагадаємо, попереднє президентство Дональда Трампа запам’яталося жорсткою політикою щодо Ірану. Тоді глава Білого дому вийшов із ядерної угоди з Тегераном і серйозно посилив санкції проти режиму аятол. Внаслідок цього продаж іранської нафти впав з 2,5 млн до 100 тис. барелів на місяць. Новини про повторну перемогу Трампа викликали напругу в суспільстві Ірану.