Ізраїль починає готуватися до війни в останньому оплоті, де можуть перебувати ватажки ХАМАС, — Шлеймович

Еміль Шлеймович. Скріншот: uatv.ua

Ізраїль відхиляє пропозицію ХАМАСу про припинення вогню, оскільки повна перемога ЦАХАЛ у секторі Гази вже близька. Про це заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. За словами головного редактора ізраїльського порталу “Деталі” Еміля Шлеймовича, озвученими сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканала FREEДОМ, Ізраїль доведе операцію в секторі Гази до кінця.

“Терміни приблизні. Є операція, яка ведеться за раніше вже названим планом. Коли ми говорили про терміни, у якийсь час говорили про кінець січня, у якийсь час — про лютий, але суть полягає в тому, що Армія оборони Ізраїлю рухається з півночі на південь. Усе почалося на північній частині і там ішли найважчі бої, дуже важкі руйнування в Джибалії. Потім це безпосередньо місто Газа, де зосереджена була найбільша кількість цивільної інфраструктури. Із цієї частини людей переселяли гуманітарними коридорами в південний бік. Люди пішли в Хан-Юніс, це центр, який ближче до півдня. Там зараз тривають бої”, — розповів він.

Журналіст уточнив, що досі незайманою зоною залишається Рафіях (Рафах) — це безпосередньо кордон із Єгиптом.

“Та сама зона, під якою тунелі, якими контрабандисти переправляють зброю, людей, усе, що їм необхідно. У цій зоні зараз величезні наметові містечка. Щільність населення в самому Рафіяхі зросла з 4100 осіб на 1 кв. км до 19 600. Практично цивільна інфраструктура там уже не витримує таких навантажень. Там величезна кількість цивільних осіб. Взагалі в Газі зараз при загальному населенні приблизно 2 млн 250 тис., кількість переміщених осіб сягнула 1 млн 700 тис. І зараз Ізраїль починає готуватися до війни саме в цьому останньому оплоті, де можуть перебувати ватажки ХАМАСу, напевно, оточені захисним людським щитом із заручників”, — каже Шлеймович.

Під час цієї фази ізраїльським військовим потрібно буде розгромити 4 батальйони ХАМАС.

“Суть всієї цієї операції полягає в тому, щоб затиснути Ях’я Сінвара і Мохаммеда Дейфа, оточених цим щитом, і поставити їх перед фактом, що або ми дозволимо вам піти (і це насправді та умова, яку Ізраїль, можливо, прийме в обмін на звільнення заручників), або, якщо заручників не вдасться звільнити, ми закінчимо просто повністю з вами, з бойовиками і всіма іншими. Це те, на що йде зараз Ізраїль”, — пояснив головний редактор.

Крім цього, додав він, Нетаньяху дав доручення підготувати план евакуації цивільних осіб із зони Рафіях.

“Тобто йде активна хвиля підготовки до боїв саме в цій частині, і робиться це публічно через те, що американці застерегли Ізраїль від хаосу, який може тут виникнути. Вони попередили, що вони цього не потерплять, говорив це і Байден, і Блінкен. Тому ми зараз показуємо, з одного боку, що ми не збираємося зупинятися, з іншого боку, що ми, як і раніше, дотримуємося, наскільки це можливо, норм міжнародного права, відкриваємо гуманітарні коридори, намагаємося кудись відвезти цивільних. Але операцію доведемо до кінця”, — резюмував Еміль Шлеймович.

Читайте також: Ще трохи часу, і Ізраїль візьме під контроль увесь сектор Гази, — Зільбер

Нагадаємо, у межах дипломатичного турне країнами Близького Сходу державний секретар США Ентоні Блінкен побував із візитом в Ізраїлі. Головною метою було пошук можливостей припинення вогню в секторі Гази і звільнення заручників, яких утримують бойовики ХАМАС. Зустрічі з прем’єр-міністром, міністром оборони і президентом Ізраїлю відбулися після того, як Блінкен заявив, що лідери угруповання дали відповідь на пропозиції про припинення вогню. Їх раніше передали ХАМАС катарські та єгипетські посередники.

Прямий ефір