ЦАХАЛ не планує бити по ядерних об’єктах Ірану, пише Financial Times з посиланням на джерела. За інформацією видання, ізраїльська армія розглядає інші варіанти відповіді на атаки Тегерана. У Вашингтоні дали зрозуміти, що підтримують право Ізраїлю на відповідь, але закликали сторони уникати ескалації, повідомляє FREEДOM.
Масований ракетний удар Ірану по Ізраїлю не залишиться без відповіді, пообіцяли у командуванні ЦАХАЛ. За офіційними заявами Ізраїлю, внаслідок атаки 1 жовтня двоє людей отримали поранення, одна — загинула. Це 33-річний палестинець, виходець із сектору Гази. У місті Хадера іранська ракета потрапила до школи. Інші наслідки атаки — це вибите скло, вирви на дорогах, засипані землею авто. На думку військових аналітиків, цей обстріл показав провал ракетної програми Тегерана. Ракети виявилися хоч і далекобійними, але неточними та малопотужними.
“Ми відповімо, ми знаємо, як виявити важливі цілі, ми знаємо, як завдати точного та потужного удару… І ті наші вороги, які досі цього не розуміли, скоро зрозуміють”, — начальник Генерального штабу ЦАХАЛ Герці Халеві з публікації The Times of Israel.
США та інші союзники Ізраїлю прагнуть обмежити відповідь Тель-Авіва на атаку Тегерана, щоб ситуація не вийшла з-під контролю, пише Financial Times. І хоча, за інформацією видання, Армія оборони Ізраїлю не збирається завдавати ударів по ядерних об’єктах Ірану, але розглядає альтернативні варіанти відповіді. Експерти аналізують кілька можливих стратегій — у тому числі удари по іранських ракетних установках та інфраструктурі нафтовидобувної галузі.
“Можливо, це будуть газонафтові промисли, порт Бандар Абас, острів на якому знаходяться переробні заводи, удар по економіці нафти, який може серйозно пошкодити Ірану. Весь світ побачить стовп вогню, і, можливо, це дасть можливість Ірану не втягнутися у велику війну, — прокоментував військовий експерт Марк Бабот.
Країни “Групи семи” засудили іранський обстріл Ізраїлю та підтримали право Тель-Авіва захищатися. Водночас прем’єр-міністр Сполученого Королівства закликає сторони виявляти стриманість та уникати подальшої ескалації.
“Ми взяли участь у телефонній розмові з колегами з G7. Ми засудили поганий напад Ірану на Ізраїль. Ми погодилися з важливістю безпеки та права Ізраїлю на самооборону перед цією неприйнятною агресією. І ми закликаємо всі сторони виявити стриманість та уникати подальшої ескалації. Ніхто не хоче регіональної війни”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
Ізраїль уже проводить консультації зі своїми союзниками щодо реакції на ракетний обстріл з боку Ірану. Президент США Джо Байден повідомив, що американська сторона вже надала рекомендації ізраїльським чиновникам щодо можливих кроків у відповідь.
“Ми весь цей час розмовляли з людьми прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу. Не обов’язково говорити особисто із ним. Можливо, я поговорю з ним відносно скоро”, — наголосив президент США Джо Байден.
“Я думаю, що США підтримують переможців. Вони ніколи не підтримували та не підтримують тих, хто не перемагає. Вони завжди ставлять на переможця, гадаю, це зрозуміло. З погляду єврейського лобі, то у демократів та республіканців Ізраїль має підтримку”, — прокоментував Марк Бабот.
Поки що не ясно, якою буде остаточна відповідь Ізраїлю, проте відомо, що Росія спробує скористатися ситуацією на Близькому Сході для просування міжнародних структур, у яких вона відіграє провідну роль, вважають аналітики Інституту вивчення війни.
Читайте також: Європі все складніше зберігати баланс щодо ситуації на Близькому Сході — думка Сулейманова