Якщо не вдасться дипломатією розв’язати питання з “Хезболлою”, то ймовірність війни на півночі Ізраїлю зростає. Але поки що Ізраїль зосереджений в основному на Газі. І до того, як закінчиться війна в Газі, є певна ймовірність, що доведеться воювати на два фронти. Про це сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман.
Так він прокоментував заяву глави ізраїльської Ради національної безпеки Цахі Анегбі, що Ізраїль допустив можливість війни з “Хезболлою” після перемоги над ХАМАС. На пряме запитання про те, чи буде війна на півночі країни, Анегбі сказав: “Ситуацію на півночі потрібно змінити, і вона зміниться. Якщо “Хезболла” погодиться змінити ситуацію дипломатичним шляхом, чудово. Але я не вірю, що це станеться. Оскільки резолюція 1701 ООН від 2006 року, яка забороняє збройні формування на південь від річки Літані, навряд чи буде виконана”.
“Неминучого нічого не буває. Але зараз проблема в тому, що досить велика прикордонна смуга з ізраїльського боку, де виселені мирні жителі не захочуть повертатися, поки ситуація не зміниться. Але наразі поки що ведеться деяке зондування, зокрема через Францію, яка традиційно має сильний політичний вплив у Лівані”, — сказав Гендельман.
Щодо імплементації рішення ООН 1701, за словами експерта, проблема в тому, що далеко не факт, що дійсно під якимось мирним тиском “Хезболла” погодиться піти далеко на північ за річку Літані.
“Крім того, є додаткові проблеми. Наприклад, вони в обмін можуть захотіти, щоб Ізраїль відступив з тих територій, які “Хезболла” вважає спірними. У результаті може вийти, що Ізраїль із цих ділянок відступить, а “Хезболла” не піде. Це теж ні до чого не призведе. Але поки що можна, Ізраїль спочатку хотів би розібратися з Газою, а там справді доведеться подивитися на північний фронт, оскільки залишати так, як є ситуацію, неможливо. ХАМАС нам уже показав, що таке жити з озброєним терористичним угрупованням такого розміру безпосередньо на прикордонному паркані. Тому питання з “Хезболлою” дійсно доведеться розв’язувати”, — резюмував Давид Гендельман.
Читайте також: Ілюзії щодо “дружніх” стосунків між Ізраїлем і Росією зникли навіть у Нетаньягу, — експосол
Нагадаємо, як розповів головний редактор ізраїльського порталу “Деталі” Еміль Шлеймович, Ізраїль встановив насосну систему, щоб затопити тунелі, що використовуються противником у секторі Гази, та витіснити звідти бойовиків радикального ісламського угруповання ХАМАС. Цей метод не є новим і раніше застосовувався, проте може бути небезпечним.