Спілкування низки лідерів країн світу з російським диктатором Володимиром Путіним може відбуватися тільки з гуманітарних питань. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.
Вона нагадала, що ще на осінній сесії ПАРЄ визнала президента Російської Федерації Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою.
“Ми говорили, що всі парламенти 46 країн ПАРЄ заявляють про те, що на наступний же день після закінчення терміну чинного мандата, тобто попереднього мандата Путіна, він не буде визнаний легітимним. І всі комунікації, які можуть з ним здійснюватися, можуть здійснюватися тільки з питань гуманітарних, таких, які позначені в мирному плані президента Зеленського. Наприклад, це повернення депортованих, а точніше, правильно юридично висловлюючись, вкрадених українських дітей. Це обмін військовополоненими за Женевськими конвенціями та їхніми протоколами, які Росія не виконує. Ну, і також повернення всіх цивільних із полону, які перебувають там із 2014 року, також і військових”, — підкреслила Мезенцева.
Вона зазначила, що світові ЗМІ тепер чітко називають Путіна диктатором.
“Коли тебе вітають Гондурас, Венесуела, М’янма, КНДР, без негативного ставлення до цих країн, і, наче б то, всі, а також ще деякі світові лідери, в принципі, теж мали відношення до агресії, — це не означає, що ти легітимний президент. Кожна країна може визначати цю легітимність у двосторонніх відносинах самостійно. Тому, напевно, потрібно дивитися на заяву Міністерства оборони Великої Британії, яку процитував міністр та назвав ці вибори “виборами без вибору”, наступом взагалі на поняття демократичних виборів. Тут слово “демократія” взагалі відсутнє”, — сказала Мезенцева.
Вона наголосила, що російському диктатору “намалювали” на так званих виборах величезні цифри “підтримки”. Мезенцева при цьому нагадала, що у РФ росіяни брали участь в акції “Полудень проти Путіна”, щоб продемонструвати свій протест, а на закордонних виборчих округах проголосувало дуже мало людей, наприклад, у Литві — лише 3%.
Читайте також: Результати Путіна на виборах зробили його посміховиськом — думка
Нагадаємо, у Російській Федерації у неділю, 17 березня, закінчилося триденне голосування на президентських виборах. У них взяли участь чотири кандидати: Володимир Путін, який висунувся на п’ятий термін, а також представники провладних партій Леонід Слуцький (ЛДПР), Микола Харитонов (КПРФ), Владислав Даванков (“Нові люди”). Москва заявила про “неймовірну перемогу” Путіна.