Істотна частина зустрічі Байдена і Сі була про відносини з Росією, — політтехнологиня

Катерина Одарченко. Скриншот: uatv.ua

На зустрічі лідерів США і КНР Джозефа Байдена і Сі Цзіньпіна, що відбулась, безумовно, обговорювалося питання відносин із країною-агресором Росією. Таку думку сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політтехнологиня Катерина Одарченко.

Так вона прокоментувала слова офіційної представниці МЗС КНР Мао Нін, що перемовини лідерів Китаю і США не змінять ставлення Пекіна до тривалих міжнародних і регіональних криз, зокрема не змінять позицію щодо “кризи в Україні”.

“Я думаю, істотна частина цієї зустрічі була про відносини з Росією — обхід санкцій, стримування озброєнь, торгівля з РФ. Подивіться, наскільки зросла торгівля Китаю з Росією, і наскільки Китай допомагає Росії стабілізувати економіку (якщо те, що відбувається в Росії можна назвати хоч якоюсь стабілізацією). Тому, безумовно, розмова про це була, безумовно, Китай зіграє важливу роль у майбутньому, я сподіваюся, завершенні війни Росії проти України, і Китай неодноразово заявляв, що так, вони готові бути стороною в майбутніх перемовинах або врегулюванні. Тому це питання, безумовно, обговорювалося”, — сказала Одарченко.

Але, зазначила політтехнологиня, це питання не можна розглядати, ізолюючись від питання Тайваню.

“Яке, по суті, десятиліттями має той самий сенс, що й позиція Росії щодо низки територій України. Тобто також позиція Комуністичної партії Китаю з приводу Тайваню рівно така ж авторитарна, і така ж імперіалістична. Це питання було озвучено, і, я думаю, що Блінкен (держсекретар США, — ред.) продовжуватиме щоденну комунікацію з Китаєм щодо цього питання”, — каже вона.

На думку Одарченко, але ефект тут є.

“Тому, що так, ми розуміємо, що Китай допомагає Росії обходити санкції, користується економічним занепадом у Росії для своїх економічних інтересів, особливо в енергетичній сфері, але Китай не переходить якусь межу. Припустимо, він не постачає пряму зброю в Росію, Сі комунікує з Путіним, але прямо не схвалює позицію Росії. Вони кажуть через своїх експертів, частину дипломатичного корпусу, що нібито у них є такий меседж, що НАТО виявляло також агресивну позицію щодо Росії, цей наратив російської пропаганди. Їхні експерти і дипломати часто повторюють цю мантру, смислову матрицю, але вони не переходять до прямої підтримки Росії в цій війні. І тут, як на мене, це результат таких перемовин”, — резюмувала політтехнологиня.

Читайте також: Підсумки будуть пізніше: зустріч Байдена і Сі проаналізував експосол України в КНР

Нагадаємо, ЗМІ охрестили переговори президента США і лідера Китаю як “довгоочікувану зустріч лідерів двох наддержав”. Байден і Сі говорили про війну Росії проти України, про Тайвань, Ізраїль та двосторонні відносини.

Прямий ефір