Історичний день для Близького Сходу: Ізраїль відреагував на повалення режиму Асада в Сирії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Історичним днем для Близького Сходу назвав повалення режиму Башара Асада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. Про це він сказав після прибуття на ізраїльсько-сирійський кордон після того, як туди увійшов ЦАХАЛ, повідомляє Times of Israel. За словами Нетаньягу, падіння режиму Асада стало можливим багато в чому завдяки ударам Ізраїлю по бойовиках “Хезболли”, повідомляє FREEДOM.

Ізраїль бере участь у громадянській війні на території Сирії з 2013 року. Рішення Тель-Авіва було продиктовано залученням Ірану та його проксі-сил до бойових дій. Протягом 11 років ЦАХАЛ точково бив по їхніх позиціях. Ізраїль на офіційному рівні вимагав відставки Башара Асада через його дружбу з Тегераном. Падіння режиму сирійського диктатора в Ізраїлі сприйняли позитивно.

“Падіння Асада, непримиренного ворога Ізраїлю, який перетворив Сирію на плацдарм для іранських погроз і постачання зброї “Хезболлі”, — це не те, що Ізраїль оплакуватиме… Сирія за часів Асада була найважливішою опорою “Хезболли” в Лівані, що служила головним каналом для контрабанди ракет і сучасної зброї в країну”, — з публікації видання The Jerusalem Post.

Тель-Авів і Дамаск мають невирішену суперечку щодо територій. Після відступу сирійської армії внаслідок поразки в шестиденній війні 1967 року Ізраїль зайняв регіон Голанські висоти. Після падіння режиму Асада 8 грудня ЦАХАЛ увійшов у буферну зону між Ізраїлем і Сирією. У командуванні ізраїльської армії наголосили, що війська там перебуватимуть для підтримання порядку у світлі останніх подій.

“Я сподіваюся, що в майбутньому ситуація стабілізується. А поки ми, Ізраїль, повинні вжити необхідних заходів безпеки. Але найголовніше, ми повинні дивитися із Сирії всередину Іраку, всередину Тегерана, самого Ірану, тому що це — наріжний камінь, це джерело всіх негативних подій. Усю цю нестабільність, яку ми спостерігаємо зараз, розпочали іранці та в іранських інтересах”, — прокоментував Reuters міністр оборони Ізраїлю (2020-2022 рр.) Бені Ганц.

Прибулий на лінію розмежування прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що в Тель-Авіві стежитимуть за подальшими подіями в Сирії. За словами Нетаньягу, точкові удари ЦАХАЛу по проіранських угрупованнях зіграли значну роль у падінні режиму Асада.

“Це історичний день в історії Близького Сходу. Режим Асада — центральна ланка в іранській “осі зла”. Цей режим упав. Це прямий результат ударів, які ми завдали по Ірану і “Хезболлі”, головним прихильникам режиму Асада. Це викликало ланцюгову реакцію на всьому Близькому Сході”, — зазначив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

За словами експертів, на стійкість режиму Асада вплинули й дії Ізраїлю в Лівані. Неабияк ослаблена “Хезболла” не змогла надати значної допомоги сирійському диктатору. Саме багато в чому завдяки їй Башар Асад тримався при владі.

“Вони — терористична організація, яка перетворилася, по суті, на армію, вела наступи, включно з батальйонними, з усіма видами озброєнь, артилерією, танками й так далі. Звичайно ж, після того, як після цієї частини війни на Північному фронті вони зазнали поразки, весь генеральний штаб був знищений, інфраструктура зруйнована, залишилися розрізнені загони. Звичайно ж, вони ніяк не могли вже допомогти Башару Асаду”, — зазначив ізраїльський політолог, підполковник запасу ЦАХАЛ Ар’є Зайден.

Біньямін Нетаньягу висловив стурбованість можливою новою сирійською владою. Він наголосив, що її прихід анулює угоду з Дамаском про розмежування в зоні Голанських висот. Проте прем’єр-міністр Ізраїлю висловив прагнення налагодити добросусідські відносини із силами, які прийдуть до влади в Сирії.

Читайте також: Варварська держава впала: як світ сприйняв повалення режиму Асада в Сирії (ВІДЕО)

Прямий ефір