Росія намагається зміцнити свої позиції візитами до африканських країн — Уганди та Конго. Однак це не означає, що там зважають на політику Путіна. Про це в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) Павло Клімкін.
“Росія хоче зміцнити свої позиції. Але ж це не означає, що Росію там люблять. Чомусь у Москві вважають, що після Радянського Союзу її там повинні любити ще тисячу років. Але ситуація змінюється швидко”, — сказав Клімкін.
Він наголосив, що африканські країни знаходять інші центри впливу. Крім того, за його словами, для багатьох африканських політиків має значення дуже проста теза, що війна проти РФ — це антиколоніальна війна.
“Вони цьому співчувають і симпатизують. Але немає в них дуже часто такої політичної волі це сказати прямим текстом. Тому що вони багато в чомусь залежать від Росії, і залежать від Китаю. Це торгівля, це технології, і ще багато інших питань. Ми також бачимо, що Росія намагається в Африці отримати нові позиції завдяки цим усім приватним компаніям, темним загонам, які є у різних країнах”, — зазначив дипломат.
А щодо Еммануеля Макрона, то Франція досить успішно зараз повертає собі позиції, вважає Клімкін. Цю державу також в Африці бачать, як колоніальну державу. І для Франції дуже важливо, щоби цей імідж змінився.
“Є ж таке поняття як Французька Африка. Ось Макрону дуже важливо, щоб тепер Францію виділити як окремого гравця, і без усіх цих складних моментів минулого. І чи вдасться це Макрону, на 100% я не впевнений. Але поки що Макрону насправді непогано вдається якось генерувати симпатію Франції. А у Лаврова — переконати африканців, що насправді вся річ у якомусь “злому” Заході. Проте це викликає лише криві усмішки. Я принаймні це знаю від своїх африканських контактів. Зокрема, у Кенії, Нігерії та інших країнах”, — підсумував Клімкін.
Нагадаємо, поїздка Лаврова до Єгипту, Ефіопії, Уганди та Республіки Конго тривала з 24 до 27 липня.
Читайте також: Терактом у Оленівці РФ намагалася приховати сліди тортур та вбивства українських військовополонених — Рябих