Іран використовує Росію як політичний та економічний інструмент — деталі від Гриценко

Алина Гриценко. Скриншот: uatv.ua

Іран продовжує шантажувати міжнародне співтовариство, посилюючи співпрацю із Росією. При цьому таке партнерство приносить Тегерану як військово-технічні, так й економічні вигоди. Про це сьогодні, 9 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Іран намагається шантажувати світову спільноту, насамперед Сполучені Штати Америки, демонструючи, що Тегеран має виключно взаємовигідну співпрацю. Росія постачає Ірану важливу продукцію, а Іран, зі свого боку, надає необхідні військово-технічні товари, ракети, безпілотники тощо”, — сказала вона.

На її думку, це також спрямоване на наголошення негативного ефекту, який російсько-іранське співробітництво може чинити на Європу та світ загалом.

“В принципі інших спроб продемонструвати щось інше я тут не бачу. Тому для Ірану Росія є насамперед політичним інструментом”, — додала Гриценко.

Вона також припустила, які вигоди може надати співпраця з Москвою для Тегерана, зазначивши, що головна сфера цих вигод — військово-технічна.

“Знову ж таки, постачання різних систем та озброєнь, включаючи системи протиповітряної оборони. Це і науковий обмін, обмін технологіями та навчання, можливо, з метою того, щоб іранські військовослужбовці проходили навчання в Росії, як це зараз відбувається, наприклад, із Північною Кореєю”, — пояснила експертка.

Крім цього, Росія може надати Ірану підтримку в енергетичних проєктах, таких як розробка нафти та газу, будівництво енергетичних об’єктів та фінансові інвестиції.

“На зустрічі з урядом Хаменеї (верховний лідер Ірану Алі Хаменеї, — ред.) заявив, що Ірану необхідні інвестиції близько 200 мільярдів доларів. Якщо половина цієї суми може надійти від місцевих інвесторів та бізнесменів, то друга половина — 100 мільярдів доларів — мають бути зовнішніми інвестиціями. Росія може покрити частину цієї суми, тому для Ірану вона є цілим комплексом можливостей”, — підсумувала Аліна Гриценко.

Читайте також: Передача іранської балістики Росії — що відомо і реакції (ВІДЕО)

Нагадаємо, за інформацією агентства Associated Press, США поінформували союзників про ймовірну передачу Росії іранських балістичних ракет малої дальності.

Прямий ефір