Іран ударив поруч із консульством США в Іраку: ситуація в регіоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Ірак відкликав свого посла в Тегерані після нічної ракетної атаки іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). МЗС Іраку засудило обстріл балістичними ракетами міста Ербіль. Унаслідок атаки загинуло щонайменше четверо людей, ще шестеро поранені. У Багдаді заявили, що подадуть скаргу до Ради безпеки ООН, інформує FREEДОМ.

Корпус вартових ісламської революції Ірану заявив, що завдав ударів балістичними ракетами по декількох цілях в Іраку та Сирії. Зокрема по місту Ербіль — столиці курдського автономного регіону на півночі Іраку. Як повідомляє Reuters, п’ять балістичних ракет упали поблизу міжнародного аеропорту Ербіль. Вибухи було чути приблизно за 40 кілометрів від міста — там розташоване консульство США й житлові райони.

“Корпус вартових ісламської революції оголосив, що під час двох окремих атак він завдав ударів балістичними ракетами по штаб-квартирі “Моссаду” в Ербілі й по місцю збору антиіранських угруповань у Сирії”, — так повідомили про атаку на державних телеканалах Ірану.

Аеропорт в Ербілі зупинив свою роботу. Про втрати серед мирного населення заявила влада курдського автономного регіону Іраку. За їхньою інформацією, загинули чотири людини, ще шість — у лікарні. У Державному департаменті США заявили, що американські громадяни та об’єкти під час удару не постраждали.

“Сполучені Штати рішуче засуджують сьогоднішні напади Ірану в Ербілі та висловлюють співчуття сім’ям загиблих. Ми виступаємо проти безрозсудних ракетних ударів Ірану, які підривають стабільність Іраку”, — ідеться в повідомленні на сайті Державного департаменту США.

В Ірані заявили, що атака на Ірак стала відповіддю на події 3 січня. Тоді на цвинтарі в місті Керман на південному сході Ірану, де відбувалася церемонія вшанування пам’яті вбитого 2020 року генерала КВІР Касема Сулеймані, прогриміли два вибухи. Загинуло понад 90 осіб.

Відповідальність за теракт узяла на себе “Ісламська держава”: про це угруповання повідомило у своєму Telegram-каналі. Але Тегеран звинуватив у причетності до вибухів Ізраїль та США. Іран — головний покровитель терористичного руху ХАМАС, з яким зараз воює Ізраїль у секторі Гази. А в Міноборони Ізраїлю повідомили, що інтенсивна фаза війни скоро закінчиться.

“Є ще невеликі групи, які ведуть терористичну діяльність. Їх намагаються знищити, зачистити, локалізувати й потім знищити. У середній частині сектору Гази йде другий етап: знищення військової інфраструктури ХАМАСу. А в південній частині та прилеглих районах — ще перший етап, коли все дуже складно, тому що там перебуває ще багато цивільного населення. Ми говоримо про понад мільйон осіб”, — сказав дипломат, експосол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман.

Крім ХАМАС, іранськими проксі вважаються і єменські хусити. Вони продовжують дестабілізувати ситуацію в регіоні й атакують цивільні судна в Червоному морі. Дії хуситів впливають як на міжнародну безпеку, так і на світову економіку. У ніч на 12 січня 2024 року авіація й бойові кораблі США та Великої Британії завдали ударів по військових об’єктах хуситів у Ємені. За даними американських ВПС, загалом було проведено понад 60 ударів по 16 цілях. ВПС США повідомили, що атакували командні пункти, склади боєприпасів, виробничі об’єкти, пункти запуску ракет та системи ППО хуситів.

Читайте також: Росія та Іран спровокували загострення на Близькому Сході — які отримали вигоди, перелічив експерт-міжнародник

Прямий ефір