Ситуація на Близькому Сході залишається напруженою через загрозу нападу Ірану на Ізраїль: інформаційним нагнітанням іранці підвищують ставки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данілов.
За його словами, зараз усі шукають союзників й визначаються, що вони будуть робити.
“Дуже важливо для США та їхніх партнерів й союзників, чи буде доступ до повітряного простору Саудівської Аравії, Єгипту, Йорданії, як ці країни себе позиціонуватимуть. Поки що вони кажуть, що закриють свій повітряний простір для всіх, що може означати як те, що вони будуть збивати іранські ракети та іранські дрони в себе, так і те, що вони, на відміну від 14 квітня цього року, не дозволять працювати авіації США та союзникам у своєму повітряному просторі. Для чого нагнітання в інформаційному просторі? Іранцям треба підвищити ставки, треба показати, що їх усі бояться, що вони здатні здійснювати рефлекторне управління. Вони хочуть залякати Ізраїль, але не тільки — всіх”, — сказав Данілов.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень вважає, що іранці паралельно виторговують щось важливе для себе.
Він також прокоментував інформацію про те, що керівництво Ірану через Угорщину передало Ізраїлю попередження про наміри атакувати країну.
“Це все свідчить про те, що сторони грають у гру, в якій вони не хочуть перейти ту межу, коли почнеться неконтрольоване насильство, неконтрольована ситуація, коли почнеться велика регіональна війна. Вони зациклені на своєму статусі, на тому, щоб показати своїм громадянам та людям у регіоні, що вони сильні, що вони здатні дати відповідь, що вони ось такі, яких треба боятися, але водночас знають, де “червона лінія”. Цим убивством Ханії Ізраїль перейшов неписану “червону межу”. Раніше політичне керівництво Ізраїлю не давало санкцій на вбивство політиків, політичного крила, розуміючи, що це може викликати зворотний ефект, й вони самі можуть стати мішенню. Зараз ось ситуація змінилася, подивимося, як вона буде розвиватися”, — сказав Данілов.
Читайте також: Іран сприймає Угорщину як посередника з ЄС, — Умланд
Нагадаємо, глави МЗС країн G7 обговорили кроки щодо деескалації на Близькому Сході. Як повідомили у Державному департаменті США, держсекретар Ентоні Блінкен та його колеги з “Великої сімки” говорили про зусилля для припинення вогню між ХАМАС та Ізраїлем, яке гарантувало б звільнення заручників, а також могло б створити передумови для встановлення миру в регіоні.