Іран і Росія зближуються для того, щоб співіснувати разом під тиском санкцій і обходити їх — думка Уса

Іван Ус. Скріншот: uatv.ua

У світі відбувається формування так званої “осі зла” — Росія, Іран і Північна Корея. Іран і Росія шукають шляхи співпраці для того, щоб разом адаптуватися до санкцій та існувати в таких умовах. Про це сьогодні, 7 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Ми спостерігаємо формування осі зла — Москва, Тегеран, Пхеньян. Ось три країни, які все більше стають ізгоями, які під санкціями. Вони рухаються шляхом зближення. Іран і Росія роблять не перші кроки зближення”, — сказав він.

Іран ділиться з РФ своїм досвідом в існуванні під санкціями, наголосив експерт.

“Іран виступає рольовою моделлю для входження з боку Росії. Іран перебуває під санкціями досить давно, він накопичив досвід того, як існувати під ними. І зараз Росія цей досвід переймає”, — зазначив він.

Ірану і Росії необхідно налагоджувати логістику для подальшого співробітництва, тому планується побудова залізниці через Азербайджан і розвиток зв’язків Каспійським морем.

“Важливий аспект — логістика, бо треба між собою сполучатися. Безпосередньо кордону Ірану та Росії немає. Тому обидві країни домовилися ще в середині поточного року про те, що розвиватимуть зв’язок Каспійським морем. Також можливе будівництво залізниці, яка зв’яже через Азербайджан Іран і Росію. І планується, що далі ці маршрути йтимуть до Індійського океану. І це дасть змогу брати участь у міжнародних процесах із країнами, які все ще торгують і з Іраном, і з Росією”, — пояснив Ус.

Читайте також: Росія та Іран намагаються консолідувати країни глобального Півдня проти ООН, — Божко

Прямий ефір