Інженерна бригада на Донеччині вдосконалює українські дрони та аналізує ворожі БпЛА (ВІДЕО)

Керівник інженерної майстерні. Скріншот: uatv.ua

Стримує противника на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області 109-та окрема бригада Сил територіальної оборони України. Українські воїни перешкоджають просуванню російської армії за допомогою ударних дронів різної комплектації. Про те, як військові інженери працюють на позиціях, розповів телеканал FREEДОМ.

За кожною успішною поразкою цілі стоїть кропітка робота інженерів бригади.

“Це інженери нашої майстерні. Один інженер займається ремонтом FPV — ударного дрона, інший інженер займається обслуговуванням розвідувальних дронів типу Mavic”, — розповідає український воїн, показуючи роботу своїх побратимів.

Керує майстернею боєць із позивним “Тролейбус”. До війни він працював інженером-електронником у тролейбусному депо в Бахмуті. Військовослужбовець упевнений, що рано чи пізно його рідне місто деокупують від російських військ.

“Це моє рідне місто, я за нього бився дев’ять місяців, отримав поранення важке в Бахмуті. З усім тим, ворогам ми там завдали значно більше шкоди”, — каже “Тролейбус”.

Крім ремонту та обслуговування безпілотників бригади, фахівці майстерні займаються інженерним аналізом збитих і заглушених РЕБом російських дронів. Керівник майстерні показує дрони, якими вивчають бійці, — 8-дюймовий російський “Бумеранг” і 10-дюймовий “Борщевик”.

“З них також ми беремо всю необхідну інформацію, яку можемо дістати. Це частоти управління і частоти, на яких здійснюється відеопередача. Передаємо їх нашим службам РЕБу та розвідці”, — пояснив “Тролейбус”.

Тут розбирають і російський БпЛА літакового типу “Молния-2”, який бійці називають мініверсією “Шахеда”.

“Він розібраний, був у відносно хорошому стані. Його збили зенітники нашої бригади. Потім він до нас поступив на інженерний аналіз. Ось із нього “нутрощі”, — демонструє ворожий дрон український боєць.

За словами інженерів, перевага в повітрі у тих, хто швидше розробить нові технічні рішення і зможе обійти антидроновий захист противника. Бомбери зі скидами тут намагаються збалансувати за вагою і габаритами. Розроблювані моделі можуть нести до 5 кг бойового навантаження залежно від дальності польоту.

“Ми знімаємо запчастини та виготовляємо експериментальні зразки. Коли всі етапи його тестування будуть завершені, то його впроваджуватимуть у промисловому масштабі”, — повідомив боєць із позивним “Тролейбус”.

За даними головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, у січні поточного року 66% російської військової техніки було виведено з ладу внаслідок роботи ударних БпЛА різних типів, більша частина — за допомогою FPV-дронів.

Читайте також: Ініціатива на Покровському напрямку належить ЗСУ, — Братчук про ситуацію на фронті

Нагадаємо, ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості та чинний радник президента України Олександр Камишін повідомив, що наразі Україна здатна виробляти 5 млн дронів на рік.

Прямий ефір