Інвестиції в українське оборонне виробництво можуть значно зрости — деталі (ВІДЕО)

Українська САУ "Богдана". Фото: armyinform.com.ua

Інвестиції в українську оборонну промисловість можуть значно зрости найближчим часом. Про це пише The Washington Post із посиланням на джерела. Як повідомляє видання, низка європейських держав готова фінансувати виробництво української зброї, інформує FREEДОМ.

Європейський Союз направив 440 млн доларів доходів від заморожених російських активів на виробництво озброєнь в Україні. Данія виділила на цю програму близько 190 млн доларів, пише The Washington Post з посиланням на джерело. Такі інвестиції дадуть змогу задіяти потужності українського оборонно-промислового комплексу та зменшити навантаження на союзників Києва. Крім того, важливо, що вироблена в Україні зброя може застосовуватися для ураження цілей на території Росії, зазначають експерти.

“Це великий плюс, тому що українська оборонка зараз задихається від нестачі замовлень, обігових коштів, тому що в Україні дуже мало ресурсів для цього, й відповідно фінансування з боку європейців — це і можливість підтримки серійних виробництв, розширення серійних виробництв, можливість забезпечувати українську армію зброєю”, — сказав керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

У червні ЄС та Данія погодили механізм, згідно з яким Копенгаген управлятиме 630 млн доларів доходів від російських заморожених активів. А вже у вересні Данія та Україна підписали меморандум про закупівлю озброєнь українського виробництва на 600 млн доларів.

Україна зацікавлена в інвестиціях, підтвердив президент України Володимир Зеленський.

“Виробництво зброї: снаряди, артилерія, техніка. Не тільки про те, що вже досягнуто, не тільки про те, що ми вже виробляємо, а й про пропозиції партнерам інвестувати в наше українське виробництво дронів, насамперед, та РЕБ. Це теж частина нашого пакета для “Рамштайна”, — сказав глава Української держави.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур висловив зацікавленість у купівлі української військової продукції. Він вважає, що така співпраця може допомогти Україні фінансувати оборонну промисловість.

“Якщо ми отримаємо згоду уряду України, то, звичайно, це можна робити. Потрібно розуміти, що це можна зробити тільки так, що якщо ми купуємо, то Україна отримує більше грошей. І вони зможуть більше виробляти для їхньої армії”, — цитує ERR міністра оборони Естонії.

Росія буде готова до агресії проти країн Євросоюзу через 6-8 років, вважає колишній прем’єр-міністр Литви та перший єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс. За його словами, найближчими роками Брюссель має інвестувати в розвиток оборонної промисловості понад 500 млрд євро.

Потрібно вкладатися в оборонні технології, впевнений глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Для порівняння, ЄС щорічно витрачає на військові дослідження та розробки менше 14,5 мільярдів євро, а США — 130 млрд. Європейська оборонна промисловість, за словами Борреля, надто мала, фрагментована та позбавлена інновацій.

Читайте також: Українська зброя збільшує далекобійність — нові проєкти (ВІДЕО)

Раніше військовий експерт Валерій Рябих заявив, що інтерес до оборонного виробництва України у світі зростає, оскільки країна дуже швидко відповідає на запити часу. Він наголосив, що оборонний потенціал України має нарощуватися на основі українських ноу-хау, озброєння, потужностей.

Прямий ефір