Міжнародні інвестори виявляють інтерес до портів України. Про це сьогодні, 2 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов.
Він зазначив, що в плані відновлення України наголос робиться на те, в яких секторах економіки буде будуватися нова індустрія, щоб, зокрема, співпрацювати з Європейським Союзом.
“Що стосується приватних інвесторів, звичайно, під час війни це складніше. Але найбільший інтерес проявляють до інфраструктури, до портів, проявляють інтерес, скажімо, до титанової галузі, тому що з Росією в нас усі стосунки розірвано, а Україна має доволі великі родовища алюмінію. Тобто сюди можуть приходити, і приватні західні інвестори реально цікавляться”, — сказав Попов.
За його словами, для міждержавних інвестицій, узгоджених у рамках глобального плану, який називають “Планом Маршалла”, Україна сподівається підтягнути кошти з конфіскованих російських активів, а також кошти західних союзників.
Якщо говорити в контексті євроінтеграції, то в Брюсселі є спеціальні фонди, які інвестують у країни, що готуються стати членами Європейського Союзу.
“І багато в чому — у відновленні інфраструктури та створенні нових робочих місць, звичайно, ми розраховуємо на фінансування саме з цих фондів”, — сказав Попов.
Він наголосив на важливості реформи Фонду державного майна, який управляє державними підприємствами і проводить приватизацію.
“Там пропонується досить системна реформа щодо посилення централізації цих процесів, щодо посилення прозорості. Дозволяється велика приватизація навіть під час війни. Це якраз крок назустріч західним інвесторам, про яких ми говорили. Тобто дійсно є готовність вкладати гроші зараз, значить, треба буде її використовувати. І тому подібні реформи, як той самий Фонд державного майна, ми будемо проводити навіть під час воєнних дій, не відкладаючи їх на потім”, — сказав експерт.
Читайте також: Відновлення України стане найбільшим бізнес-проєктом на європейському континенті з часів Другої світової, — Шмигаль