Інцидент із ракетою “Сармат” показав, що ядерні погрози Путіна небезпечні не для Вашингтона чи Брюсселя, а для самої РФ, — Коваленко

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Ядерні погрози з боку Російської Федерації лунають постійно. Але вони жодного разу не були реалізовані. А після інциденту з ракетою “Сармат” погрожувати ядерною зброєю світу Росії взагалі не зовсім дозволено. Ці погрози несуть небезпеку не стільки для Вашингтона чи Брюсселя, скільки для самої Росії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Самі по собі погрози нанесення ядерного удару лунають від Росії вже не перший день, не перший місяць, не перший рік навіть. І не тільки за Путіна вони звучали. Загалом за весь цей період часу жодного разу вони не були реалізовані. Але особливо зараз, після інциденту з ракетою “Сармат”, погрожувати ядерною зброєю решті світу Росії, якось, м’яко кажучи, не зовсім дозволено. Це вже навіть жартом якимось, вкрай дурним, стає”, — сказав Коваленко. 

На його думку, риторика Кремля — цілком очікувана. 

“Ракета “Сармат” дуже добре показала те, наскільки навіть найсучасніша, розпіарена ракета, прийнята на озброєння російської армії, представляє серйозну загрозу не стільки для Вашингтона, Брюсселя, скільки для самої ж Російської Федерації. Загалом же риторика цілком очікувана. Нічого іншого Росії, російській армії, окрім як погрожувати ядерною зброєю, не залишається”, — наголосив експерт. 

На думку Коваленка, ядерна зброя, зокрема тактична ядерна зброя, в сучасних умовах ведення бойових дій, неефективна в застосуванні. 

“Навіть якщо взяти, для прикладу, Курську область і змоделювати ситуацію, що буде завдано ядерного удару російською тактичною ядерною ракетою по тій території, яка перебуває під контролем Сил оборони України. Так, вони можуть це зробити. Але який результат вони отримають? Вони використовують ядерну зброю для того, щоб ліквідувати взвод, максимум роту з урахуванням того, як зараз ведуться бойові дії, як використовується мобільність груп, невеликих за кількістю. Це як із гармати бити по горобцях по суті. А ефект може бути зворотний, тим більше від міжнародної спільноти — колосальний”, — зазначив оглядач.

Той, хто тверезо та раціонально оцінює результати Курської операції ЗСУ, побачив те, що Росія вкотре розкрила свої карти, вважає Олександр Коваленко. У РФ немає можливості навіть захищати свою власну територію. 

“Тому побоюватися її як серйозного противника загалом — це дещо переоцінка її можливостей. І коли лунають тези про якусь ескалацію, про відповідні дії Росії, якщо дати можливість Україні бити по території РФ углиб далекобійною зброєю, вони втрачають сенс. Ці виправдання втрачають будь-який сенс. І Курська операція якраз і підвела ось цю риску під, скажімо так, дуже важливим наративом з боку Росії — “червоними лініями”, — акцентував спікер. 

Немає у Росії “червоних ліній”. Навіть, напевно, якби українські війська стояли під Москвою, то і це навіть не стало б тією “червоною лінією”, яка б могла змусити РФ діяти вкрай радикально та несподівано, вважає Коваленко. 

“Тому для тих, хто раціонально й логічно розглядає цю операцію ЗСУ, вона багато про що сказала. Той же, хто продовжує дотримуватися якихось своїх внутрішніх політичних цілей, звісно ж, і надалі гнутиме тезу про ескалацію та про загрози з боку Росії”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Путінський провал: експерти пояснили, чому ракета “Сармат” знову не злетіла і що це означає для російського диктатора

Нагадаємо, у Росії вибухнула під час випробування міжконтинентальна ракета “Сармат”.

Прямий ефір