Візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви в той час, коли президенту РФ Володимиру Путіну Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, став підтримкою з боку Китаю для Росії. Про це сьогодні, 24 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла сходознавиця, експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
За її словами, стає зрозумілим і очевидним поступове скочування Росії в залежність від Китаю, і ця залежність тільки зростає.
“Стратегічно, з часом через певний час ми побачимо те, що Росія дуже залежить від Китаю в торговельних відносинах. Але з іншого боку, ті підписані договори між Китаєм і Росією допомагають РФ і далі підтримувати свою економіку, на жаль. А якщо підтримувати економіку, то й воювати проти України. Це те, що ми мали протягом минулого року, тому що Китай — один з основних торговельних партнерів, який давав змогу Росії бути такою впевненою дотепер і не відступити в цій війні”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.
Експертка констатувала, що поки що не видно бажання і налаштованості Росії після цього візиту піти з території України, тому що, судячи з усього, сторони все ж таки не обговорювали такий відхід.
“Йшлося про мирні перемовини і дипломатію, але це зовсім не те, що підходить Україні. Тобто, з одного боку, Китай отримує великий вплив над Росією. З іншого боку, з точки зору України, він усе-таки надає їй дипломатичну та економічну підтримку. Ми можемо видихнути, що справді риторики антизахідної не було з боку двох лідерів, тому ми не бачимо, що Китай підтримав авантюру Росії щодо війни проти України, яку Росія намагається намалювати, змалювати як війна із Заходом. У цьому підтримки немає. Китай все-таки залишає можливість співпраці з Європейським Союзом окремо, США, із Заходом. Він, звісно, хитріший, тому що це не його війна, його інтереси абсолютно не в путінській війні”, — каже Наталя Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: “Китай отримав усе, що хотів, Росія не отримала нічого”: результати візиту Сі до Москви (ВІДЕО)