Вночі 10 жовтня Збройні сили України (ЗСУ) атакували російську авіабазу “Ханская”, що знаходиться за 400 км від лінії фронту в Адигеї. Під удар потрапив склад боєприпасів, що розташований на території військового об’єкту. Відомо, що на ньому базувалися російські винищувачі Су-34 та Су-27, які регулярно обстрілюють прикордонні території України, повідомляє FREEДOM.
Українські удари по об’єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції по всій території бойових дій в Україні, впевнені аналітики Інституту вивчення війни. За останні місяці Сили оборони завдали десятків таких ударів. Зокрема, по аеродрому “Ханская”, який позиціюється Російською Федерацією як навчальна авіабаза Краснодарського авіаційного училища. Однак російські окупанти вже давно використовують його як військовий аеродром, на якому, ймовірно, знаходилося близько 12 літаків — про це свідчать супутникові знімки від ESA.
Аналітики впевнені: Сили оборони України своїми ударами по аеродрому “Ханская” вразили бойові винищувачі типу Су-30, Су-34 та Су-35.
“На супутниковому знімку за 6 вересня на авіабазі помічено 12 таких літаків, що точно відповідає штатній чисельності ескадрильї тактичної авіації”, — пише Defence Express
Днем раніше, 9 жовтня, Генеральний штаб ЗСУ підтвердив інформацію про успішний удар по базі зберігання БпЛА “Шахед” поблизу населеного пункту Октябрьский у Краснодарському краї.
“За наявною інформацією, там зберігалося близько 400 ударних дронів. За результатами об’єктивного контролю, зафіксовано точне влучення в ціль. На території об’єкта спостерігалася вторинна детонація. Знищення бази зберігання БпЛА “Шахед” суттєво знизить можливість російських окупантів тероризувати мирних жителів українських міст та сіл”, — пише Генеральний штаб ЗСУ в Telegram.
Тієї ж ночі 9 жовтня українські Сили оборони вразили 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) Міністерства оборони Росії у Брянській області. Там російські окупанти зберігали боєприпаси, зокрема ті, що Росії передала КНДР, а також керовані авіабомби. Поразки таких складів завдають серйозної шкоди логістиці російської армії, упевнені експерти.
“Ми можемо працювати від 2 до 2,5 тисячі кілометрів. Тому на цій дальності, ще далі від лінії зіткнення, ще є. Але там їх мало, більшість звичайно в зоні досяжності безпілотних летальних апаратів та нашого ракетного озброєння. Тому ми бачимо чи не щодня завдання таких ударів, а це — зниження потенціалу їх можливостей щодо застосування артилерії, систем залпового вогню та ракетного озброєння”, — прокоментував засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Неспокійно російським окупантам і на окупованих територіях України, зокрема у Криму. 7 жовтня ЗСУ завдали успішного удару по найбільшому морському нафтовому терміналу у Феодосії у тимчасово окупованому Криму. У березні українські дрони вже атакували цей об’єкт. Тоді було пошкоджено магістральний трубопровід для перекачування палива. Цей же термінал зазнавав атак у грудні та листопаді 2023 року.
“Якщо брати Крим, Україна справді б’є по військових цілях чи цілях, які пов’язані з військовою логістикою. Основна мета цих ударів — пошкодження військової логістики або тих засобів, які можуть сприяти військовій агресії надалі. Нафтовий термінал у Феодосії був досить важливим логістичним центром, до того ж не тільки для Криму, а для всього півдня України, там, де Росія здійснила спробу анексії. Ми спостерігатимемо наслідки цього удару трохи пізніше. Щось подібне є й у Севастополі, тому там є де розширювати асортимент та географію цих ударів”, — зазначила експерт НІСД та Національної платформи стійкості та згуртованості Юлія Тищенко.
Останні місяці інтенсивність ударів української армії по об’єктах військового призначення у Росії лише наростає. Аеродроми, бази зберігання боєприпасів, нафтові термінали. Лише у вересні 2024 року українські війська завдали ударів по складах боєприпасів “Октябрьский”, “Торопець” у Тверській області та “Тихорецьк” у Краснодарському краї, а 8 жовтня — по російській базі зберігання ракет та боєприпасів у Карачеві Брянській області, що призвело до знищення десятків будівель для зберігання боєприпасів, залізничних вагонів та, ймовірно, значної кількості боєприпасів, ракет та безпілотників.
Читайте також: Росія змушена збільшувати витрати на війну в Україні, — українська розвідка