Інтенсивність на фронті знизилася і місцями видозмінилася, — Коваленко про ситуацію та вплив погоди

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Взимку практично завжди будь-яка армія, яка піклується про свій особовий склад, і про те, щоб втрати не стали гіпертрофовано високими, переходить в оборону. Тільки росіяни йдуть взимку в наступ, внаслідок чого і зростають у їхніх підрозділів втрати. Про це сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Інтенсивність, яку ми спостерігали до нового року, особливо від жовтня і в листопаді 2023-го, дещо знизилася і місцями видозмінилася. Наприклад, на тлі того, як відбувається, з одного боку, нарощування, накопичення одних груп військ (це група військ “Південь”, зона відповідальності якої Донецька область — безпосередньо район Бахмута та напрямок Авдіївки), інші групи військ не нарощують свого потенціалу і водночас ведуть досить стримані наступальні дії, які навряд чи можуть мати в перспективі якийсь глобальний серйозний прорив”, —  сказав він.

Здебільшого, за словами оглядача, концентрація всіх зусиль росіян йде на підтримку, посилення Авдіївського напрямку.

“На самому ж Авдіївському напрямку в російських окупантів теж доволі специфічне зараз йде застосування сил і засобів —  вони переважно використовують ресурс 1-го армійського корпусу (підрозділи так званої “ДНР”). Це вказує на те, що регулярні російські окупаційні війська, а їх там достатньо, притримуються до більш масованого наступу, який може розгорнутися, наприклад, у першій половині лютого. І це нарощування на тлі стримування основних ресурсів регулярних військ якраз і є в певному сенсі тривожним”, — каже він.

В іншому ж, констатував Коваленко, основна лінія зіткнень стабільно-важка. Але, порівняно з минулим роком, мало що змінилося щодо концентрації сил і засобів, а також тиску, який чиниться.

Разом із цим погодні умови вносять свої корективи. Низькі температури впливають, зокрема й на ефективність застосування цілої низки засобів. Росіяни дещо знизили темпи ведення бойових дій за низкою напрямків.

“І це дозволяє нам, з іншого боку, накопичити свій ресурс, поповнити боєкомплект. Адже наші можливості відбиття їхніх атак залежать, зокрема, і від системності, регулярності постачання від наших міжнародних партнерів. І поки в Конгресі США тривають політичні баталії, Європа поступово переходить від пріоритетів підтримки України гуманітарного плану до мілітарного. Оскільки раніше США займали основну роль щодо мілітарної підтримки. Європа також надавала її, але здебільшого акцентувалася на гуманітарних питаннях. Зараз це все змінюється, відбувається переформатизація цього процесу”, — розповів оглядач.

І саме погодні умови, вважає він, у певному сенсі навіть можуть Україні в цьому плані допомогти.

“Оскільки знижується кількість атак, штурмових дій російських окупантів, вони виводять у меншій кількості. Це дозволяє нам економити наш ресурс. Це зниження інтенсивності бойових дій дасть змогу надалі і вже ухвалення відповідного рішення, щоби відправлення міжнародної підтримки, чи то зі США, чи то з Європи, вже нагодилися до України на той момент, коли відновиться активна фаза бойових дій”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: “Росіяни — зомбі, йдуть, переступаючи трупи своїх”: українські артилеристи розповіли про бойові будні на Авдіївському напрямку (ВІДЕО)

Нагадаємо, ефектні кадри роботи реактивної системи залпового вогню HIMARS по цілях російських окупантів у тилу показав головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) генерал Валерій Залужний. За його словами, екіпажі РСЗВ постійно перебувають в очікуванні, і щойно з’являється наводка, одразу відбувається завантаження і виїзд на вогневу позицію.

Прямий ефір