З настанням зими інтенсивність артилерійських обстрілів зі сторони Росії зростає. Окупанти намагатимуться стримати просування Збройних сил України та встановити “вогневий бар’єр”. Але українська сторона зможе здійснювати глибші маневри. Таку думку озвучив сьогодні, 23 листопада, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Настає зима й інтенсивність атак противника об’єктивно зменшується. Якщо ми говоримо про Донецький напрямок та цю інтенсивність атак при тому, що завдання штурму наших позицій не скасовується, вони намагаються компенсувати збільшенням інтенсивності саме артилерійських обстрілів”, — сказав Грабський.
На інших ділянках фронту, там, де це допускається, зокрема, на Запорізькому напрямку, спостерігається ситуація, коли противник намагається стримати атаки українських сил або проводить спроби вести так звану контрбатарейну боротьбу, зазначив експерт.
“Приблизно така сама обстановка і на Луганському напрямку, де противник намагається зупинити наступ українських військ на північ і на південь від Сватового. Ось, власне, цим і пояснюється таке відносне збільшення інтенсивності вогневого впливу по українських позиціях. Загалом воно призводить до певних результатів, але не таких, як очікує російська сторона”, — зазначив експерт.
За словами Грабського, росіяни дотримуються своєї традиційної тактики та постулатів оперативного мистецтва, які вимагають від них захищати всю територію, яку захопили.
“Тому з відносно невисокою ефективністю вони намагаються поставити так званий “вогневий бар’єр” проти можливих дій українських сил оборони на всіх напрямках”, — уточнив експерт.
Він вважає, що з настанням холодів ситуація на фронті майже не зміниться і поки не йдеться про якусь оперативну паузу.
“Ми спостерігатимемо приблизно такий самий порядок дій з українського боку. Російські війська не настільки забезпечені як українські, і мотивація у них не настільки висока. Українські війська отримують можливість здійснювати глибші маневри та, знайшовши слабкі місця в обороні противника, проводити певні наступальні дії, які можуть призвести до звільнення території. Тому говорити про якусь оперативну паузу чи уповільнення, чи зниження інтенсивності бойових дій не доводиться. Змінюватиметься лише характер застосування зброї та характер дій військ. Але інтенсивність бойових дій збережеться на тому ж високому рівні”, — вважає військовий експерт.
Читайте також: Озброєння потребує ремонту — хто допомагає в цьому Україні, розповів військовий експерт