Інтелектуальні головоломки та “магія” — репортаж із дронової лабораторії 57-й ОМБр (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Лабораторію з ремонту та модернізації безпілотних літальних апаратів (БпЛА) створили українські військовослужбовці на Харківському напрямку. Техніка будь-якої миті може вийти з ладу, тому швидко та ефективно відновити апарати дуже важливо, повідомляє FREEДОМ.

Невелике приміщення та безліч різних деталей — у ньому військовослужбовці підрозділу з ремонту безпілотних літальних апаратів (БпЛА) 57-ї окремої мотопіхотної бригади вдосконалюють та відновлюють ударні дрони. Кожен тут — фахівець у своїй сфері. Майстер із позивним “Фредді” займається посиленням акумуляторів для “мавіків” (Mavic). Після шести років, проведених на фронті, він вирішив змінити діяльність та за три місяці опанував професію “технолог-ремонтник” БпЛА.

“В артилерії був, у ремонтній частині, по ротаціях катався, по відрядженнях, там, де потрібна була допомога. А тепер щось нове пробувати, щось для себе, щоб розвиватись”, — каже військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України із позивним “Фредді”.

Військовослужбовець із позивним “Фаза” на фронт прийшов добровольцем на початку повномасштабного вторгнення Росії. Свою роботу в майстерні називає інтелектуальною головоломкою: модифікацій апаратів дуже багато, апдейтів для кожного — теж. Завдання “Фази” — налаштувати дрон так, щоб він беззаперечно слухався пілота.

“Роблю так, щоб це полетіло. І долетіло туди, куди треба. Тут [у лабораторії] те, що має працювати, — не працює, а те, що не повинно працювати, — працює! Ми розбираємось, чому так. А потім — ми називаємо це магією — сталася якась магія, і воно почало працювати”, — коментує військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ із позивним “Фаза”.

Майстри працюють переважно з FPV-дронами. Вони використовуються і в атаках на противника, і для гуманітарних місій. За допомогою подібного дрону можна на передову лінію передати побратимам їжу, воду та медикаменти. Усі безпілотники, які в бригаді вийшли з ладу, спрямовують до цієї майстерні.

“В руках у мене “Аутель”, цей дрон іде у нас як донор, бо він трошки зламаний. Ці дрони, вважай, готові приходять, і за ціною вони також дорожчі, тому що у них все готове. Це цифрові дрони. FPV — це дуже складна тема, там і різні відеоприймачі бувають неякісні, треба їх замінювати. Вони, як дівчата серед дронів, до них потрібний свій підхід”, — ділиться військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ із позивним “Князь”.

23-річний військовослужбовець упевнений: у майбутньому на полі бою людей зможуть замінити саме безпілотники. І саме українці зможуть стати лідерами у використанні цих технологій.

“Противник зараз у цій сфері трохи відсталий, і ми попереду в інноваціях, і менше загиблих піхотинців. Я вважаю, що так треба працювати!” — каже “Князь”.

Ідея створити мініінженерні хаби з обслуговування та ремонту дронів у бригаді з’явилася нещодавно. Ініціаторами виступили самі військовослужбовці. Говорять, таким чином дають операторам можливість трохи відпочити між бойовими виходами.

“Ми впроваджуємо і денні польоти, і нічні польоти. Якби це готували самі пілоти, це було б не так ефективно. Нині як? Пілоти відпрацювали день, приїхали — відпочивають. Для них уже дрони готові, бо у майстерні їх підготували. А раніше це робили самі пілоти: вони приїжджали з бойових, вночі клепали ці дрони, налаштовували їх, готували до роботи та виїжджали знову працювати”, — розповів військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ із позивним “Технолог”.

У бригаді кажуть: готові навчити ремонту та обслуговування безпілотників усіх нових військовослужбовців, які приєднаються до їхніх підрозділів.

Читайте також: Бійці штурмової бригади “Лють” б’ють по противнику їхньою ж зброєю — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір