Інструменти впливу Трампа на Путіна та ймовірність зустрічі найближчими місяцями оцінив політолог Несвітайлов

Максим Несвітайлов. Фото: facebook.com/nesvitaylov

Путін не зможе “продати” новообраному президенту США Дональду Трампу видимість того, що у Кремля “все йде за планом”, навіть у середньостроковій перспективі. У той же час у Вашингтона залишається ще багато важелів впливу на Москву. Таку думку висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Гість ефіру не бачить можливості для зустрічі американського президента з російським диктатором у перспективі найближчих місяців, хоч би тому, що для такої зустрічі складно знайти майданчик.

“Я такої можливості не бачу, навіть якщо йдеться про найближчі місяці, бо стоятиме елементарне питання: де ця зустріч, в якій країні може відбутися? Трамп до Росії не полетить, як і Путін не полетить до Сполучених Штатів Америки. Отже, це має бути якась нейтральна країна. Більшість країн цивілізованого світу входять до поля підписантів Римського статуту. Оскільки на Путіна виписано ордер на арешт, то в більшості європейських країн його повинні будуть заарештувати. І не лише європейських. У принципі, є варіант із Туреччиною <…>. Але чи погодиться Путін летіти до Туреччини?” — коментує Несвітайлов.

Разом з тим, контактів між Путіним і Трампом він не виключає, щобільше, припускає, що вони вже контактували після обрання Трампа на пост президента США.

Експерт-міжнародник також упевнений, що Трамп має інструменти, щоб натиснути на Путіна в питанні російсько-української війни. Російська пропаганда, як наголошує Несвітайлов, не зможе виставити Трампа слабким.

“Головне, що в них не виходить, — робити з нього слабкого персонажа. Те, чого бояться в Росії та те, що поважають у Росії, — це сила. Вони розуміють, що цю силу Трамп випромінює. Вона, можливо, певною мірою ірраціональна, непередбачувана, проте вони розуміють, що Трамп може якісь дії зробити, і важелів тиску, які можна ще використати проти Російської Федерації, достатньо”, — вважає гість ефіру.

До них він відносить дієві санкції проти тіньового флоту Росії, перспективи обвалення нафтових цін шляхом розконсервації свердловин у США, посилення санкцій проти банківського сектора, тиск на Китай.

“А у Російської Федерації — один інструмент: тільки ядерна зброя, “Орешник”… Але на ці спекуляції вже ніхто не пристає… А так у Путіна аргументи закінчуються. Геополітичний вплив сиплеться на очах. Усі точки, в яких, через які Росія могла транслювати свій вплив. Як на Кавказі, наприклад. У Грузії вони мають тимчасову перемогу, але, швидше, піррову перемогу, тому що після відкату від “Грузинської мрії”, який може статися найближчим часом, вони втратять ще й цей регіон повністю. Після поразки у Вірменії за боротьбу за Нагірний Карабах у них залишається буквально лише Придністров’я. Сирію вони втратили. В Україні вони просуваються лише ціною колосальних жертв, зокрема жертв корейцями. Тобто створити видимість того, що щось там у Путіна “йде за планом”, і “продати” це Трампу, не вийде у нього навіть у середньостроковій перспективі”, — упевнений Максим Несвітайлов.

Читайте також: Дипмісію в Україні розпочав посол Китаю — чи допоможе це налагодити діалог Києву і Пекіну: думка політолога

Нагадаємо, на думку політолога, експерта-міжнародника Максима Несвітайлова, риторика Трампа щодо російсько-української війни стала більш реалістичною.

Прямий ефір