Інноваційні препарати стають недоступними для росіян, — доктор фармацевтичних наук

Ілюстративне фото: ukrinform.ru

Ліки це насамперед технології. І заміняти сьогодні деякі допоміжні речовини Росії складно. Адже технологічні процеси розробляються не швидко. Про це заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ  доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко.

“Багато компаній світові йдуть з ринку. І якщо залишаться традиційні якісь ліки, які Росія виробляла ще з Радянського Союзу, нові препарати, інноваційні препарати, вони стануть недоступні для російських жителів. І якщо раніше в РФ чимало грошей виділялося на спеціальну програму додаткового лікарського забезпечення, то зараз, безумовно, багато грошей йде на війну і, відповідно, набагато менше грошей на охорону здоров’я”, зазначив гість ефіру.

Людей залишають віч-на-віч зі своїми проблемами, зокрема з ВІЛ. А дефіцит ліків загрожує епідемією захворювання.

“У будь-яких державах СНІД це глобальна проблема, і лікування фінансують не лише з бюджету держави, а й за гроші глобального фонду  Всесвітньої організації охорони здоров’я. В Україні це також відбувається. Тобто держава не кинута віч-на-віч із цією проблемою. Але в Росії через політику перестали отримувати фінансування та препарати, самі вони їх не виробляли і поки що не можуть виробляти. Тому є й така проблема”, додав Косяченко.

Погіршується ситуація і на тимчасово окупованих територіях України, наголосив гість ефіру.

Читайте також: Путін убив медицину, в РФ дефіцит лікарів та медпрацівників аналіз професора

Прямий ефір