Страхи Путіна не можна назвати параноєю, оскільки вони обґрунтовані. Після бунту Пригожина він цілком може очікувати, що з’являться інші охочі запитати його щодо невдач і проблем російської армії. З цим пов’язана й чергова зачистка інформаційного поля Росії, тепер уже від “z-військкорів” та “z-пропагандистів”. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий аналітик Ян Матвєєв.
“Стрєлкова-Гіркіна відправили до СІЗО, і він тепер не пише. І різні пропагандисти, які раніше дозволяли собі гострі висловлювання, нині роблять це дедалі менше. Все більше звучить різних натяків на те, що той, хто висловлюватиме невдоволення або той, хто пише правду, незручну Кремлю, понесе відповідальність. Необов’язково його одразу схоплять, але по голівці не погладять. Це вже обговорюється у лавах цих “військкорів”, і це їм, звісно, не подобається. Не з позиції того, що ми хочемо війну зупинити, а з позиції: ми хочемо розповісти про проблеми, щоби воювати краще, а нам не дають, роти затикають”, — прокоментував гість ефіру.
На його думку, забезпечення такої “тиші” може дати ефект. У всякому разі, Кремль вважає, що відсутність критики убезпечить від виступів та бунтів. З цією ж метою ухвалюються і репресивні закони. А ось важке озброєння “особистій армії” Путін, за спостереженнями Матвєєва, давати не поспішає. Можливо, оголошення про це також було елементом залякування.
“Важке озброєння Росгвардії видавати не поспішають. Закон ухвалено. Якийсь час тому Путін його підписав. Начебто все схвалено, але поспіху особливого з постачанням танків чи хоча б БМП, можливо, знарядь чи зенітних установок росгвардійцям немає. Можливо, це було зроблено саме для самої заяви, щоб усі про це почули й трошки злякалися… Путін більше декларував наміри, ніж справді прагнув якнайшвидше озброїти свою особисту армію у вигляді Росгвардії”, — зазначив Ян Матвєєв.
Читайте також: Режим у РФ міцно стоїть на покаранні невинних та безкарності тих, хто чинить репресії за наказом, — правозахисник