Інфляція в Росії: експерт назвав фактори, які посилюють процес

Ілюстративний колаж: dialog.ua

Друк рублів, необмежені витрати та загальна атмосфера в країні, яка сприяє відтоку капіталу, — ці фактори збільшують інфляцію в Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів фінансист Сергій Фурса.

“Те, що вони зараз друкують, це таке помірне друкування, поки вони навіть додрукують, оскільки там є запаси з минулих років. Якщо вони будуть друкувати втричі більше, то це вже буде провокувати набагато сильніші інфляційні процеси. Але не можна брати одне друкування у відриві”, — сказав він.

Він також зазначив, що в Росії триває сильний відтік капіталу. 

“Відтік капіталу впливає на курс рубля, який буде впливати на інфляцію, якщо рубль буде падати. Тому це комплексна історія, і тому одні витрати — погано для економіки”, — зауважує фінансист.

Він уточнив, що для економіки не має значення, в яку галузь уряд виділяє гроші: військово-промисловий комплекс, чи, наприклад, будівництво.

“Ви можете виділяти гроші на “Уралвагонзавод”, а можете копати канал Льодовитий океан – Тихий океан. Це просто витрачання грошей, а не заробляння грошей. Ключове, що треба зрозуміти, це все витрачання грошей, яких у вас немає. І тому довгостроково така політика, вона не працює, тому що ви не можете нескінченно витрачати грошей, гроші яких у вас немає”, — акцентує він.

Погіршується економічне становище і загальною атмосферою в країні, каже Фурса.

“У вас ніхто не інвестує, а капітал продовжує тікати на тлі не тільки подій в економіці, а й божевілля в політиці та божевілля в управлінні. Коли у вас абсолютно божевільні кремлівські старці, коли у вас Пригожин бігає по Петербургу, йде з армією на Москву. Це все нервує капітал, ці гроші виходять, і це теж, безумовно, впливає на економіку”, — підсумував Сергій Фурса.

Читайте також: Як США та ЄС перешкоджають обходженню антиросійських санкцій: деталі розповів фінансист

Як повідомлялося, російський бюджет уже не дорахувався мільярдів доларів. Через введення Євросоюзом нового 11-го пакета санкцій з 23 червня Москві посилили шляхи обходу вже чинних обмежень, пише видання Bloomberg, посилаючись на деякі звіти Єврокомісії, які опинилися в розпорядженні агентств. Зі свого боку, Україна готує нові пропозиції ЄС щодо вже нового 12-го пакету санкцій.

Прямий ефір