Після проходження піку у вересні-жовтні інфляція почне сповільнюватися і наприкінці 2021 року становитиме 9,6%.
Про це пише UA із посиланням на Інфляційний звіт за жовтень, опублікований на сайті НБУ.
Як зазначається, у 2022 році інфляція знизиться до цілі 5% і перебуватиме близько цього рівня надалі. Реальний ВВП України за підсумками року збільшиться на 3,1%. Надалі економіка зростатиме темпами близько 4% щороку.
“НБУ зберігає незмінним прогноз інфляції на 2021–2023 роки. Утім для сповільнення інфляції до цілі 5% у наступні роки знадобляться жорсткіші монетарні умови”, – наголошують в НБУ.
Так, за даними регулятора, ефекти перенесення цьогорічного зміцнення гривні на споживчі ціни та високий урожай розвернуть інфляційну динаміку наприкінці 2021 року. Додатковий вплив матимуть попередні кроки Національного банку, зокрема з підвищення облікової ставки та згортання антикризових заходів. Вони, як зазначається, майже усунули стимулюючий ефект монетарних умов у поточному році, а в наступному забезпечать перехід до нейтральних умов.
“Як наслідок, інфляція сповільниться до 9,6% у грудні 2021 року та повернеться до середньострокової цілі Національного банку 5% наприкінці 2022 року. Надалі темпи зростання споживчих цін перебуватимуть близько цільового рівня. Фундаментальний інфляційний тиск також послабиться. Очікується, що базова інфляція наприкінці 2021 року знизиться до 7,1%, а у 2022–2023 роках – до 3-4%”, – повідомляють в Нацбанку.
Наголошується, що економіка України у 2021–2023 роках зростатиме, але меншими темпами, ніж очікувалося раніше, через триваліший та суттєвіший вплив пандемії та негативні ефекти від різкого підвищення світових цін на енергоресурси.
Нагадаємо, що НБУ забороняє українським банкам відкривати депозитні рахунки в російських рублях.
Читайте також: ВВП України зріс на 2,9% з січня 2021 року, – Мінекономіки