У Дніпрі розпочав роботу новий Центр медичної реабілітації. Відкрили його в Лисичанській багатопрофільній лікарні, яка в умовах релокації тимчасово працює в сусідніх із Луганською областю регіонах. У центрі реабілітації передбачили два відділення — для амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів будь-якого віку. Допомогу тут можуть отримати, як військовослужбовці та їхні родини, так і цивільні, повідомляє FREEДОМ.
Ільдар із сім’єю до Дніпра переїхав 2 роки тому. Одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До цього жив у Лисичанську, працював на шахті. 10 років тому на виробництві отримав травму ноги. За цей час розвинувся постравматичний артроз. Зараз чоловік проходить реабілітацію.
“У Дніпрі Лисичанська поліклініка наша є. І там я дізнався, що є такий реабілітаційний центр. І ось прийшов займатися”, — розповів переселенець із Лисичанська Ільдар.
Для чоловіка медики та реабілітологи вже розробили індивідуальну програму. Такий підхід тут до кожного пацієнта. Для успішної фізичної реабілітації центр оснастили новітнім обладнанням. Одне з таких — екзоскелет, який допомагає заново навчитися людині ходити після важкої травми чи поранення.
У кабінеті реабілітації на різних тренажерах одночасно можуть займатися до восьми осіб. На балансувальному тренажері для відновлення нижніх кінцівок пацієнти, переміщаючи вагу свого тіла, мають зібрати віртуальне сміття в море.
“Тут м’язами треба контролювати сам хід. Якщо людина відновлюється після порушення рухового апарату, м’язами буде відчуватися цей процес”, — зазначив реабілітолог.
Рухливість верхніх кінцівок відновлюють у процесі гри. Медики кажуть: запропоновані на екрані завдання, які здоровим людям здадуться елементарними, пацієнтам після важких поранень виконати непросто.
“Рух рук розробляється, увага розробляється, концентрація йде. Підключаються руки, голова”, — пояснив виконувач обов’язків медичного директора Центру медичної реабілітації Лисичанської багатопрофільної лікарні Анатолій Мойсеєнко.
Ідея відкрити такий центр у Дніпрі виникла на початку повномасштабної війни Росії проти України. Тоді тільки з Лисичанська до Дніпра переїхали понад 12 тис. осіб. До реалізації проєкту приступили восени 2022 року.
“Ми почали процеси підбору обладнання, фахівців. Підходили до розуміння, що ми хочемо, які послуги ми хочемо надавати. Тому що ми не звичайна лікарня”, — наголосив начальник Лисичанської міської військової адміністрації Валерій Шибіко.
Для роботи з пацієнтами зібрали мультидисциплінарну команду. До неї увійшли реабілітологи, фізичні та ерготепапевти, логопеди та психологи.
“Для нашої лікарні — це новий досвід, і ми навіть наших лікарів ортопедів-травматологів, хірургів направляли на спеціалізовані курси, де вони пройшли спеціалізацію — фізична та реабілітаційна медицина”, — зазначила виконувачка обов’язків генерального директора Лисичанської багатопрофільної лікарні Євгенія Гавриш.
У лисичанському Центрі медичної реабілітації пацієнти можуть отримати й додаткові послуги.
“Тут організували відділення центру надання адміністративних послуг “Е-ветеран”. Людина прийшла проходити реабілітацію, але в неї є питання щодо документів, щодо житла, щодо виплат. Ось, будь ласка, відразу центр надав документи”, — розповів начальник Луганської військової адміністрації Артем Лисогор.
Лише за останній рік центри реабілітації при луганських лікарнях відкрили в Дніпрі, Харківській та Київській областях.
Читайте також: У Дніпрі відновили проведення операцій із пересадки кісткового мозку (ВІДЕО)