Після Китаю Індія — друга країна, яка цікава Росії як партнер для збуту продукції. Водночас такого впливу, як очільник КНР, прем’єр-міністр Індії Моді на Путіна не має, він може лише використовувати діалог для того, щоб донести свою думку. Таку думку сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“Індія стає досить впливовим гравцем і в регіоні, і на світовій арені. Індія має масштабні геополітичні амбіції, претендує на статус одного з провідних центрів сили. Індія претендує на статус одного з постійних членів Радбезу ООН, активно просуває ідею про реформу Радбезу”, — сказала вона.
Гриценко зауважила, що двосторонні відносини Росії та Індії певною мірою зумовлені історичними сентиментами, які поступово згасають.
“Для Путіна Індія цікава і в економічному контексті, і в політичному контексті, а також у дипломатичному. Нещодавно ще з’ясувалося, що росіяни вербують громадян Індії, зокрема в незаконний спосіб, і відправляють їх на фронт. І в Індії, хоча ми побачили досить стриману реакцію на вербування, але це була тема номер один, заради якої Моді поїхав до Москви”, — пояснила політологиня.
На її думку, у Китаю набагато більше важелів впливу на Росію, ніж в Індії.
“Залежність Росії від Китаю все ще зростає, і тільки згодом, через певний час, можна буде говорити про підзвітне співіснування двостороннього партнерства, коли Москва повинна буде звітувати перед Пекіном за ті чи інші свої дії, і Пекін зможе впливати й чинити тиск на Москву. З Індією поки що такого, як мені здається, не проглядається. Тому Моді може тільки використовувати діалог, якусь дискусію, спробувати якимось чином донести до Путіна ту чи іншу думку або необхідність піти на той чи інший крок. Але ось у тому, що стосується тиску, тут, на жаль, Індія не може насправді нічого надати”, — вважає Гриценко.
Читайте також: Моді в Москві вирішував проблеми своєї країни: про що прем’єр Індії говорив із російським диктатором (ВІДЕО)
Нагадаємо, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді може відвідати Київ 23 серпня. Під час візиту він, найімовірніше, пропонуватиме свої посередницькі послуги в переговорах Києва і Москви або ж Індію як майданчик для проведення другого Глобального саміту миру. Таку думку висловила докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.