Індія та Китай конкуруватимуть за допомогу у припиненні війни Росії проти України, — Гриценко

Аліна Гриценко. Скріншот: uatv.ua

Наразі ставлення до війни Росії проти України та взаємини із самою Україною справді залишає значний слід на репутації тієї чи іншої країни. Тому Індія намагатиметься увійти до мирного переговорного процесу, щоб позначити себе як лідера глобального Півдня. На цьому тлі у неї може навіть виникнути конкуренція з Китаєм. Такою думкою сьогодні, 1 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Аліна Гриценко.

“Насправді з початку повномасштабної війни Росії проти України Індію критикували за нейтральну позицію, називаючи це “сидінням на паркані”. Йшлося також про те, що Індії як країні, яка претендує на лідерські позиції та роль одного зі світових центрів сили, і на місце постійного члена Ради безпеки ООН, не відповідає така поведінка. Крім того, критика обраної стратегії Нарендра Моді звучала як ззовні, так і всередині країни, розповіла експертка.

За її словами, водночас плюс Індії у тому, що їй вдається комунікувати у позитивному ключі й з однією стороною конфлікту, й з іншою.

“Тому найближчим часом ми спостерігатимемо своєрідну конкуренцію між Індією та Китаєм за можливість брати участь у врегулюванні російсько-української війни. І не в останню чергу на це вплине як візит Нарендра Моді до Москви, так і новина про те, що Моді найближчим часом має намір відвідати з офіційним візитом Київ”, — вважає головна консультантка НІСД.

Вона зазначила, що дату візиту Моді до Києва теж обрано не випадково.

“Моді планує приїхати до Києва 23-24 серпня до Дня Незалежності України. День незалежності Індії 15 серпня. І це дуже непоганий дипломатичний привід”, — додала гостя ефіру.

За її словами, Індія може навіть не завдяки своєму активному посередництву, а завдяки активнішій комунікації з однією стороною та з іншою презентувати себе як країну, яка вміє знаходити спільну мову з різними сторонами конфлікту, вміє балансувати, і водночас продовжує зберігати свої зовнішньополітичні традиції, зокрема нейтралітет.

“Індії справді вдається комунікувати зі сторонами конфлікту та доводити свою думку про те, що всі конфлікти мають бути врегульовані мирним способом. Тому вона цілком може позиціювати себе як країну-миротворця”, — резюмувала Аліна Гриценко.

Читайте також: США очікують від Індії активнішої взаємодії з Україною — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір