Підсанкційна Росія не має важелів впливу на Індію. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“Росія з Індією справді довгі роки мала досить тісне військово-технічне співробітництво. На 2021 рік Індія була найбільшим покупцем російського озброєння, приблизно 23-24% російського експорту припадало саме на Індію. І з боку Індії понад 40% всього озброєння, яке вони мали, припадало саме на Російську Федерацію, зокрема й ремонт військової техніки з Росією”, — зазначила експерт.
Гриценко додала, що через санкційний тиск на Росію у зв’язку із вторгненням в Україну виникли деякі проблеми у військово-технічній співпраці цих країн.
“Були порушені логістичні ланцюжки постачань, це пов’язано і, зокрема, з оплатою — оскільки оплачувати замовлення на сьогодні не зовсім виходить у валютах третіх країн. І в цьому полягає велика складність для того, щоб продовжувати подальшу співпрацю з Росією. Плюс до всього Росія, зараз кидаючи всі свої сили на те, щоб постачати свої війська озброєнням для продовження війни в Україні, не зовсім здатна виконувати ті контракти та замовлення, які були не лише з Індією, а й з іншими країнами, зокрема і в Азії”, — сказала гостя ефіру.
Тому, за словами Гриценка, Індія з огляду на високий показник залежності від російського озброєння вже кілька років тому почала шукати альтернативних постачальників озброєння.
“І це не тільки Сполучені Штати, це і Франція. Індія, Франція та Емірати мають таке об’єднання, яке називається “Софокл”. Усі три країни працюють, зокрема й у сфері військово-технічного співробітництва”, — сказала експерт.
Гостя ефіру наголосила, що Делі на сьогодні залишається нейтральним у своєму ставленні до війни РФ проти України. Спікер також відповіла на питання, як може розвиватись трансформація відносин Індії та Китаю.
Читайте також: Куди котиться російська економіка: фактори падіння курсу рубля оцінюємо з економістами